Strona głównaKonsolePlayStation 5: wsteczna kompatybilność nie dla starego tytułu Hideo Kojimy

PlayStation 5: wsteczna kompatybilność nie dla starego tytułu Hideo Kojimy

Sony chwaliło się, że wsteczna kompatybilność PlayStation 5 będzie obejmować kilka tysięcy gier z PS4, z kilkunastoma, mało znanymi wyjątkami.

Okazuje się, że rzeczywistość nie do końca jest taka różowa. Ale od początku. W 2014 roku Konami i pracujący tam jeszcze wtedy Hideo Kojima zapowiedzieli nową odsłonę serii Silent Hill, roboczo nazwaną P.T. Już wtedy Kojima miał okazję współpracować z Normanem Reedusem, który potem wcielił się w postać głównego bohatera Death Stranding. Prace nad grą zostały jednak po jakimś czasie wstrzymane, a gra doczekała się zaledwie wersji demo. Demo było przez dłuższy czas dostępne w PlayStation Store, można było więc liczyć na to, że za sprawą wstecznej kompatybilności ogramy je także na PlayStation 5.

PlayStation 5 Silent Hill P.T.

Niestety, dla fanów serii Silent Hill i marki Konami mamy złą wiadomość. Demo P.T. zostało usunięte z PlayStation Store – tym samym zniknęła szansa by uruchomić grę na PlayStation 5. Teoretycznie powinna jeszcze istnieć opcja transferu danych, ale nie wiadomo jak będzie działać, szczególnie w przypadku wymienionej gry. No i by jej użyć trzeba mieć ją wcześniej przypisaną do konta. Dla fanów horrorów jest to strata tym większa, że PS5 za pomocą efektów haptycznych mogło w ciekawy sposób odwzorować efekty z gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePSU.com
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię