Strona głównaKonsolePlayStation 5 nie będzie uruchamiać gier z PlayStation 1, 2 i 3

PlayStation 5 nie będzie uruchamiać gier z PlayStation 1, 2 i 3

Sony szczędzi informacji o PlayStation 5. Jedną z nich zdradził Ubisoft… i fani raczej nie będą zachwyceni. Chodzi o wsteczną kompatybilność.

Na stronie wsparcia Ubisoftu znajduje się sekcja pytań i odpowiedzi na temat nowej generacji konsol. Możemy tam znaleźć informację, że PlayStation 5 co prawda obsłuży gry z PlayStation 4, będzie też możliwa wspólna rozgrywka po sieci posiadaczy obu generacji konsol, ale… nie ma mowy o wstecznej kompatybilności z grami z Playstation 1-3. 

“Dla wspieranych tytułów na Playstation 4 jest przewidziana kompatybilność wsteczna. Nie będzie jej jednak dla gier na konsole PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PlayStation.”

Co do gier z PlayStation 4, sytuacja też nie wygląda jednoznacznie pozytywnie – określenie “dla wspieranych tytułów” może oznaczać, że trafimy na gry, których nie da się odpalić na PS5.

Sony PlayStation

Nie wiem jak wielu spośród Was planowało jeszcze uruchamiać gry z pierwszych generacji PlayStation na nowej konsoli Sony, ale na pewno znajdą się gracze, dla których ta informacja będzie głębokim rozczarowaniem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię