Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 zadebiutuje w październiku – nieoficjalnie zdradza Sony

PlayStation 5 zadebiutuje w październiku – nieoficjalnie zdradza Sony

Z oferty pracy opublikowanej przez Sony wynika, że konsola PlayStation 5 może zadebiutować już w październiku tego roku. To spore zaskoczenie, bo większość ekspertów stawiało na przełom listopada i grudnia.

Oferta pracy została zauważona przez użytkownika Twittera o pseudonimie Nibel. Możemy w niej przeczytać, że zatrudniona na stanowisku „menadżera do spraw zamówień” osoba będzie odpowiadała za wybór najlepszych komponentów do PlayStation 5. Rzecz w tym, że w kolejnym zdaniu pojawia się informacja, że premiera konsoli jest planowana na październik 2020 roku! Oferta pracy została opublikowana w japońskim serwisie Rikunabi.

Do tej pory oficjalnie wiedzieliśmy jedynie, że PS5 zadebiutuje pod koniec roku, w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Te, jak wiadomo, odbywają się w dniach 24-26 grudnia i wszyscy stawiali na termin pod koniec listopada. Premiera aż miesiąc wcześniej byłaby sporym zaskoczeniem, ale może być ciekawą zagrywką ze strony Sony. Na ten moment Japończycy wiedzą, że mają słabsze urządzenie od Xbox Series X. Z niedawnych plotek wynika, że PlayStation 5 może być też droższe. Dlatego szybsza premiera może skłonić niecierpliwych i niezdecydowanych do zakupu urządzenia Sony.

Trzeba jednak pamiętać, że październikowa premiera nie jest oficjalna. Co prawda informacja pochodzi z oferty pracy opublikowanej przez Sony, ale nie można tego traktować za pewnik.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię