Strona głównaGryAktualnościPlayStation może szykować się na przejęcie kolejnych deweloperów

PlayStation może szykować się na przejęcie kolejnych deweloperów

Microsoft nie jest jedynym planującym zakupy. Wygląda na to, że PlayStation również chce niedługo poszerzyć swoje portfolio.

Znajdujemy się właśnie w okresie raportów finansowych za ostatni kwartał zeszłego roku. Dzięki temu poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie Battlefielda 6, a teraz dowiedzieliśmy się o planach na przyszłość PlayStation.

Zobacz: Można już pobierać nowe gry z PlayStation Plus

Jak możecie się domyślić, był to bardzo udany kwartał dla Sony. Dochód wzrósł o 20% względem tego samego okresu w 2019 roku, co firma w dużym stopniu zawdzięcza premierze PS5. Nic więc dziwnego, że Sony chce zarobione pieniądze dalej zainwestować.

Podczas raportu finansowego poinformowano, że Sony chce zainwestować w „branżę rozrywkową”. Biorąc pod uwagę szerokie portfolio firmy, niedawne inwestycje w Crunchyroll czy Funimation, może znów chodzić o inny rodzaj rozrywki. Jeden z większych rywali Sony w postaci Microsoftu zapowiadał jednak ostatnio podobne chęci. Obaj giganci mogą więc rozglądać się właśnie za przejęciem nowych deweloperów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceWccftech
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię