Strona głównaGryAktualnościPlayStation przejmuje studio Jade Raymond

PlayStation przejmuje studio Jade Raymond

Założone przez Jade Raymond studio deweloperskie Haven Studios zostało przejęte przez PlayStation. Teraz będzie nosiło nazwę 18th studio i będzie pracować na wyłączność dla Sony.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło, że zawarło umowę nabycia Haven Entertainment Studios – założonego przez Jade Raymond. Tym samym zmieni się nazwa studia na 18th i stanie się częścią rodziny PlayStation Studios.

Zobacz: Gran Turismo 7 demolowane review bombingiem za „zepsuty” system nagród

Raymond była założycielką Ubisoft Toronto oraz Motive Studios. To także kluczowa postać w produkcji Assassin’s Creed. Nowe studio deweloperskie założyła w 2021 roku, dzięki inwestycji Sony. Po otworzeniu nowego studia Raymond powiedziała, że chce zająć się tworzeniem światów, do których gracze będą mogli uciec, żeby się bawić, wyrażać siebie oraz tworzyć społeczność.

Deweloperzy zajmowali się tworzeniem nowego IP, który teraz będzie tworzony na wyłączność PlayStation. Jak podkreśla Raymond:

Dołączenie do PlayStation Studios zapewnia Haven swobodę twórczą i niezrównane wsparcie w tworzeniu gier najwyższej jakości. Cieszymy się, że mamy możliwość współpracy i uczenia się od wszystkich wyjątkowych zespołów PlayStation. Zamierzamy w pełni wykorzystać niesamowite możliwości PS5, aby tworzyć nowe światy, które będą inspiracją dla graczy oraz pozwolą im łączyć się na nowe sposoby.

Obecnie w studio zatrudnionych jest 60 pracowników. Cała ekipa skupiona jest na produkcji gry AAA. Kwota transakcji nie została podana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię