Strona głównaKonsolePlayStation usunie część cyfrowej zawartości z kont graczy

PlayStation usunie część cyfrowej zawartości z kont graczy

Jeżeli ktoś miał złudzenia, że cyfrowe wersje gier są waszą własnością to mieliście rację. To były złudzenia. Już wkrótce ze względów licencyjnych z kont graczy PlayStation zniknie część cyfrowej zawartości.

PlayStation zaczęło wysyłać e-maile z informację, że w związku z porozumieniami licencyjnymi od 31 grudnia część zawartości Discovery zostanie usunięta z biblioteki graczy, nawet jeśli za nią płacili. Oświadczenie, w którym stwierdzono, że zmiana dotyczy na razie wyłącznie treści Discovery, nie wyjaśnia, dlaczego treści są usuwane, ani nie przeprasza za to. Jedyne, co robi, to podziękować graczom za ich ciągłe wsparcie.

W krótkim oświadczeniu można przeczytać:

Od 31 grudnia 2023 r., w związku z naszymi umowami licencyjnymi z dostawcami treści, nie będziesz już mógł oglądać żadnej z wcześniej zakupionych treści Discovery, a treści te zostaną usunięte z Twojej biblioteki wideo.

https://x.com/JAAY_ROCK_/status/1730645825162752406?s=20

Jak można się było spodziewać, gracze nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Niektórzy mówią wprost, że taka właśnie będzie przyszłość cyfrowej zawartości. Wszystko co masz cyfrowo, nawet jak za to płacisz jest tylko wypożyczone i pewnego dnia może zniknąć z konta. Jedyna opcja to zakup fizycznych kopii o ile to możliwe.

Chociaż PlayStation nie podało powodu wycofania treści, niektórzy sugerują, że dzieje się tak dlatego, że w zeszłym roku Discovery połączyło się z Warner Bros., w związku z czym ustalenia licencyjne wymagają przeglądu i odnowienia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię