Strona głównaWiadomościSpecyfikacja dysku ADATA XPG SX950. Kusi długą gwarancją i wydajnością

Specyfikacja dysku ADATA XPG SX950. Kusi długą gwarancją i wydajnością

W niedalekiej przyszłości pod banderą ADAT-y na szerokie morza rynku komputerowego wypłynie dysk XPG SX950 wykorzystujący technologię 3D NAND. Kosztem zwolnienia miejsca w naszych skarbonkach otrzymamy sprzęt wydajny i „nieśmiertelny”.

Nie sposób porównać jego właściwości do predyspozycji Achillesa, lecz tak jak i on, jest szybki, potrafi reagować na zmieniające się warunki walki (czyt. pracy). Stanowi dużą konkurencję wobec topowych przeciwników. Mimo boskich zalet, także posiada swoje słabości pod postacią wysokiej ceny.

O jego potędze mocy świadczy prędkość zapisu i odczytu na poziomie 530 MB/s i 560 MB/s. W ciągu jednej sekundy wykona 90000 operacji wejścia/wyjścia. Za jego pełne skupienie podczas pracy odpowiada także pamięć podręczna DRAM przyspieszona o bufor pamięci SLC.

Do tej pory ujawniono trzy modele XPG SX950 współpracujące z interfejsem USB 3.1. Posiadają kolejno 240GB, 480GB i 960GB przestrzeni dyskowej. Różnice w wydajności będą niewielkie i ograniczą się jedynie do kilkudziesięciu MB transferu w funkcji zapisu. Na 2,5′ calówki nałożono 6-letnią gwarancję. Dodatkowo producent sprzętu określił żywotność komórek pamięci na 800 TB (wartość podana dla 960 GB), więc dyski będzie można bardzo długo eksploatować.

Na koniec musimy przejść do słodko-gorzkiej informacji, a dokładniej rzecz ujmując, do jego ceny. Przyjdzie nam całkiem sporo zapłacić; za 240GB – 499zł, 480GB – 949zł, 960GB – 1799zł.

Źródło: benchlife.info, tinhte.vn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię