Strona głównaWiadomościPłyta główna Colorful iGame X299 Vulcan X

Płyta główna Colorful iGame X299 Vulcan X

Podobno wydajność wśród komputerów nie zna granic. Ciężko się z tym nie zgodzić widząc na przeciwko siebie płytę główną iGame X299 Vulcan X, którą Colorful powołał do życia tylko po to, by graczom opadła szczęka.

Gamingowa płyta główna zapowiedziana w trakcie Computex 2017 przebyła skomplikowany proces produkcji i trafi do sprzedaży wciągu kilku kolejnych dni. Firma Colorful nie zrewolucjonizuje rynku, lecz ułatwi graczom przesiadkę na najnowszy model procesorów Intel Core X o sockecie LGA2066. Co równie istotne, płyta główna nie będzie miała za złe właścicielowi wszelkich prób overclockingu, bowiem na jej pokładzie znajdziemy 10-fazową sekcję zasilania  

iGame X299 Vulcan X poradzi sobie z jednoczesną obsługą do 4 kart graficznych w standardzie PCIe x16 w trybie CrossFireX lub alternatywnie do 3 kart z rodziny Nvidii w wersji SLI. W ramach organizacji pamięci również mile nas zaskoczy. W przypadku RAM-u udostępni nam 8 banków na DDR4 w standardzie DIMM. Natomiast do celów magazynowania danych otrzymamy sześć złączy SATA 6 Gb/s, a także 3 wejścia dla nowszego interfejsu M.2 (32Gb/s M.2-22110, 32 Gb/s M.2-2280).

Dla złaknionych połączeń zewnętrznych producent przygotował porty USB we wszystkich współczesnych wzorach. Mamy tu 2x USB 3.1, 6x USB 3.0 oraz 2x USB 2.0 ze stabilizacją przepływu prądu. Ponadto Colorful wyposażył swoją płytę w moduł sieciowy Realtek DragonLAN 8118AS oraz kartę dźwiękową Realtek ALC1220 CODEC. iGame X299 Vulcan X spełnia także założenia wysokiego bezpieczeństwa, wykorzystując dwie kości BIOS-u.

Płyta główna ma być dostepna w dwóch kolorach – czarnym i białym. Jej ceny jak na razie producent jeszcze nie zdradził, acz nastąpi to już za kilka dni. 

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię