Strona głównaWiadomościHardwarePłyta główna z 32 slotami na HDD/SSD właśnie pojawiła się na rynku,...

Płyta główna z 32 slotami na HDD/SSD właśnie pojawiła się na rynku, jest idealna do wydobywania Chia Coin

Nowa kryptowaluta Chia Coin wywróciła rynek pamięci masowych do góry nogami. Do jej wydobycia potrzeba olbrzymich dysków twardych HDD, jak i szybkich SSD.

Wprowadzenie na rynek kryptowaluty Chia Coin spowodowało, gigantyczne zapotrzebowanie na pojemne i szybkie nośniki danych (SSD/HDD), ale te nośniki trzeba gdzieś podłączyć. Dlatego firma Onda producent płyt głównych z Chin zaproponował swoją nową płytę główną z możliwością podłączenia 32 nośników danych bezpośrednio do płyty głównej. Tworząc w ten sposób pojemną macierz dyskową.

Płyta główna Onda B365 D32-D4 Magic Edition bazuje na chipsecie Intel B365, do dyspozycji użytkownika są 4 sloty na pamięć DDR4, pojedynczy slot PCIe Gen 3.0 x16 oraz pojedynczy slot PCIe 3.0 x1, oraz 32 złącza SATA dla dysków 2,5 cala. Wymiary płyty głównej to 310mm x 510mm. Więc z całą pewnością ten kolos nie zmieści się w standardowej obudowie komputerowej, ale w takiej też nikt nie będzie jej montował. Do takich przemysłowych obudów produkuje się specjalne obudowy, które muszą pomieścić, poza samą płytą główną, zasilacze i pozostałe komponenty, jak w przypadku tej płyty głównej 32 nośniki 2,5 cala.

Cena za tę płytę główną nie została ujawniona przez producenta, a jej zakup jest bardzo mocno utrudniony, ponieważ można ją dostać tylko w bezpośredniej sprzedaży w firmie Onda.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię