Strona głównaEsportPodsumowanie sezonu turniejowego w SUPER GAME e-sport

Podsumowanie sezonu turniejowego w SUPER GAME e-sport

Za organizatorami turniejów z cyklu SUPER GAME e-sport długi rok, pora na jego podsumowanie. Rozstrzygnęły się losy mistrzostwa 1. sezonu obu turniejów SGE, a łącznie w całej Polsce odbyło się 17 wydarzeń. Zobaczmy co jeszcze ciekawego się działo.

Turnieje SGE w roku 2017 sezonu odbyły się między innymi w Rybniku, Nowym Targu, Kętach, Siemianowicach Śląskich, Turku i Gdyni. Finałowa runda 1. sezonu miała miejsce na Stadionie Miejskim w Krakowie, gdzie na co dzień gra Wisła Kraków. Mistrzami LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie było I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim i ich drużyna Atrocity. Natomiast w NTT System Quersus Pucharze Polski 1. miejsce zajęłą drużyna Amazonki.

W wakacyjnej przerwie między sezonami stałym punktem podróży SGE po Polsce jest LAN organizowany najwyżej ze wszystkich w kraju, a może i na świecie – na szczycie Kotelnicy Białczańskiej, ponad 900 m n.p.m. Opróćz niego, podczas wakacji odbył się także turniej we Władysławowie.

A ponieważ nic tak dobrze nie podsumowuje jak liczby, to na koniec… kilka liczb. 😉 Łączna wartość nagród rozdanych w turniejach SGE w sezonie 2017 wynosi około 119000 złotych, a we wszystkich turniejach wzięło udział ok. 12 tysięcy graczy. Ze swojej strony mamy nadzieję, że nadchodzący sezon to dalszy rozwój turniejów spod tego szyldu, a wszystkim wydarzeniom będziemy się bacznie przyglądać.

Źródło: SUPER GAME e-sport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię