Strona głównaGryAktualnościPokemon Red - powstała wersja gry, w którą można grać przez Twittera

Pokemon Red – powstała wersja gry, w którą można grać przez Twittera

Programista Constatin Liétard może śmiało zostać nazwany magikiem. Stworzył skrypt, który pozwala grać w Pokemon Red na Twitterze.

Constantin Liétard jest programistą i autorem grafik 3D, pracującym dla Gameloft Montreal. I to właśnie spod jego rąk wyszło kolejne dzieło z gatunku niekonwencjonalnych podejść do gry Pokemon Red.

Zobacz: Pokemon Unite MOBA – startują testy beta

Liétard oczywiście pochwalił się swoim dziełem za pośrednictwem Twittera. Cała zabawa polega na umieszczaniu pod jego wpisem odpowiedzi z komentarzami będącymi jednocześnie komendami: A, B, Start, Select, Up, Down, Left i Right. Specjalnie przygotowany skrypt odczyta komentarz i przeniesie odpowiednią komendę do gry. Efekt zostanie pokazany na “screenie”, którym jest avatar konta Liétarda. Skrypt odczytuje komendy w 15-sekundowych interwałach.

Liétard dodał, że czasem sam kontroluje grę, ale głównie po to, by dokonać ręcznego zapisu i chroniąc w ten sposób graczy przed ewentualną utratą danych. Gra i skrypt mają też swój dedykowany serwer Discord, do którego możecie dołączyć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię