Strona głównaGryAktualnościAwesome Games Done Quick z kolejnym rekordem na cele charytatywne

Awesome Games Done Quick z kolejnym rekordem na cele charytatywne

Awesome Games Done Quick to wydarzenie, na którym przechodzi się gry i zbiera pieniądze na cele charytatywne. W tym roku pobito kolejny rekord.

Po tygodniu rewelacyjnej zabawy i rywalizacji, AGDQ zakończyło się z wynikiem 2,7 miliona dolarów, zebranych na rzecz fundacji Prevent Cancer. A konkretnie 2,762,537 dolarów w ponad 42 tysiącach dotacji. Najwyższa, pojedyncza dotacja wynosiła 187,084 dolary, a średnia – około 25 dolarów. To mnóstwo pieniędzy i przyrost wyniku w porównaniu z tym odniesionym rok temu, nawet pomimo faktu, że tym razem wydarzenie było organizowane w całości online.

Zobacz: Rekordowe wyniki gamingowych inicjatyw charytatywnych – JaRock’a, dla WOŚP i AGDQ 2020

Games Done Quick to organizacja charytatywna, która w całości opiera swoje działanie o gry – a w szczególności speedrun, czyli przechodzenie gier w najszybszym możliwym czasie, czasem z wykorzystaniem ich glitchy. W akcji biorą udział ochotnicy, którzy w trakcie rozgrywki opisują co robią.

Awesome Games Done Quick

Często zdarza się, że oprócz samego przejścia gry, w trakcie zbiórki pojawiają się dodatkowe wyzwania, którymi podbijana jest pula pieniędzy. Zwykle w trakcie roku wydarzenia organizowane są dwukrotnie – jako Awesome Games Done Quick oraz Summer GDQ. Więcej o inicjatywie przeczytacie na jej oficjalnej stronie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię