Strona głównaGadżetyPokemony - 8-latek sprzedał kolekcję kart na operację dla swojego psa

Pokemony – 8-latek sprzedał kolekcję kart na operację dla swojego psa

Pewien ośmiolatek stał się internetowym fenomenem po tym, jak sprzedał całą swoją kolekcję kart Pokemon by zebrać pieniądze na operację swojego psa.

W 1998 roku raczej nikt nie mógł przypuszczać, że karty do gry Pokemon kiedyś tak bardzo zyskają na wartości. Gracze, którzy 20 lat temu zainwestowali w Pokemony, teraz są w stanie sprzedać je ze sporym zyskiem, opłacając w ten sposób studia czy kupując wymarzony samochód. Jednak pewien chłopiec postanowił wykorzystać karty w zupełnie inny sposób.

Pokemony

8-latek z Virginii, Bryson Kliemann, zbierał już Pokemony od jakiegoś czasu, gdy okazało się, że jego szczeniak – Bruce – zachorował. U psa zdiagnozowano parwiowiriusa i konieczna była operacja, kosztująca 700 dolarów. Dla chłopca taka wiadomość była podwójnie przybijająca bo jak powiedział, zwykle jego rodzeństwo bawiło się ze sobą, a jego najwierniejszym towarzyszem był właśnie Bruce. Gdy okazało się, że koszt operacji mocno przekracza jakiekolwiek możliwości finansowe Brysona, ten postanowił sprzedać swoją kolekcję kart Pokemon. Co ciekawe, nie użył do tego internetu – zrobił banner i sprzedał karty po prostu “na drodze”. Gdy jednak internauci dowiedzieli się o pomyśle chłopaka, zorganizowali zrzutkę, która zebrała prawie 2 tysiące dolarów, by chłopiec nie musiał sprzedawać wszystkich zebranych kart. Zebrane w ten sposób pieniądze pozwoliły na przeprowadzenie operacji, która uratowała życie psu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię