Strona głównaGryAktualnościDyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 odszedł do Blizzarda. Będzie pracował przy Diablo 4?

Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 odszedł do Blizzarda. Będzie pracował przy Diablo 4?

Sebastian Stępień prawdopodobnie nie jest znany przeciętnemu, polskiemu graczowi. A powinien, bo to człowiek, który brał czynny udział w powstawianiu Wiedźmina, a w ostatnim czasie był odpowiedzialny za Cyberpunk 2077. Teraz przeszedł do jednej z największych firm w branży – Blizzarda.

Sebastian Stępień to człowiek, któremu gracze sporo zawdzięczają. To jedna z osób odpowiedzialnych za kształt trylogii Wiedźmina. W ostatnim czasie był dyrektorem kreatywnym Cyberpunk 2077. Był, bo po 12 latach pracy w polskim studiu zmienił pracodawcę. Na jego profilu na LinkedIn możemy znaleźć informację, według której Sebastian właśnie przeprowadził się do słonecznej Kalifornii. Tam dołączył do Blizzarda.

Zobacz: Cyberpunk 2077: Dlaczego tytuł tworzony od 2012 roku nie został jeszcze wydany?

W Blizzardzie Sebastian Stępień tę samą rolę, co w CD Projekt RED. Oczywiście nie wiemy, nad jakimi grami konkretnie będzie pracował, ale możemy się tego domyślać. Niedawne ogłoszenia o prace sugerują, że Polak może pomóc „zamieci śnieżnej” w pracach jedną z najważniejszych gier w ich historii, czyli Diablo 4. To może być jedna z tych produkcji, która zadecyduje o dalszej historii studia. Po ostatnich problemach kolejna wpadka mogłaby skończyć się naprawdę źle.

Sebastian Stępień wcześniej tworzył dialogi do pierwszego Wiedźmina. Przy drugiej części był głównym scenarzystą. Z czasem awansował na dyrektora kreatywnego i pracował przy Cyberpunk 2077. Nie są to pierwsze zmiany w ekipie deweloperskiej CDPR. Ale nie ma powodów do obaw. To normalne w świecie gamedevu. Poza tym gra prawdopodobnie jest już w końcowej fazie ostatnich szlifów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceCDAction
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię