Strona głównaKonsolePlayStation Now startuje w nowych krajach. Na liście niestety nadal nie ma...

PlayStation Now startuje w nowych krajach. Na liście niestety nadal nie ma Polski

PlayStation Now to usługa streamingowa, skierowana aktualnie do posiadaczy konsol PS4. Właśnie startują jej testy w kolejnych krajach, wśród których nie ma niestety Polski.

PlayStation Now to usługa oparta na tak zwanym cloud gamingu, czyli graniu w grę, która została uruchomiona w chmurze, a na nasze urządzenie jest jedynie strumieniowana. Dzięki temu posiadacze PS4 mogą zagrać na swoich konsolach w wiele gier z poprzednich generacji konsol Sony. Łącznie, dla wszystkich generacji, jest ich ponad 600.

Zobacz: Xbox Anaconda: Wyciekła specyfikacja techniczna. Konsola ma wspierać ray tracing

Na początku lutego wystartują testy tej usługi w kilku nowych krajach: Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Danii, Szwecji i Finlandii. Testy te to bezpośrednie przygotowanie do oficjalnego startu usługi w tych państwach. Na pierwszy ogień idą posiadacze konsol, ale już niedługo powinni do nich dołączyć także grający na PC.

Zobacz: Sony źle oznacza pudełka z PlayStation 4. Firma zapłaci 2 mln euro kary

Niestety, Polacy nadal są w kwestii dostępności do PS Now pokrzywdzeni. Usługa w dalszym ciągu nie jest u nas dostępna i póki co nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić w niedalekiej przeszłości. Niektórzy próbują co prawda obchodzić system, zakładając konta na zagraniczne adresy, jak to kiedyś miało miejsce w przypadku Xbox Live, są też tacy, którzy korzystają z VPN. Jednak żadne z tych rozwiązań nie gwarantuje poprawnego działania usługi. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie czekać aż Sony spojrzy na nas łaskawszym okiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię