Strona głównaPoradnikiGryPolecane gry - kwiecień 2019. Co dobrego przyniosła nam wiosna?

Polecane gry – kwiecień 2019. Co dobrego przyniosła nam wiosna?

Za oknami robi się coraz cieplej, ale zimne wieczory warto jeszcze spędzić przy dobrej grze. A tych w kwietniu nie zabraknie i nie tylko samym Mortal Kombat człowiek żyje.

Po premierze: Borderlands: Game of the Year Edition
PC, XONE, PS4

Remaster Borderlands to idealna okazja dla każdego, kto nie miał jeszcze okazji zagrać w Diablo FPS, jak pierwotnie gra była nie raz nazywana. Nie ukrywam, że też będę w tej grupie, bo lata temu mój sprzęt na tyle słabo radził sobie z tym tytułem, że spędziłem w nim ok 5 godzin.

Borderlands to rozbudowana gra RPG, którego twórcy zgrabnie połączyli z dynamiczną strzelaniną FPS. Mamy więc dużo akcji, rozbudowane dialogi, masę przedmiotów do zebrania oraz różne klasy postaci do rozwinięcia.

Pozycja obowiązkowa!

Dangerous Driving
PC, PS4, XONE

Burnout wiecznie żywy! Tak można w skrócie określi Dangerous Driving. Inspirowana legendarną serią gra zaoferuje wyścigi w różnych trybach. W niektórych chodzi o standardowe, jak najszybsze dotarcie do mety. W innych dużo ważniejsze jest wyeliminowanie przeciwników, wykorzystując do tego wszelkie dostępne sposoby.

Premiera 9 kwietnia

Weedcraft Inc

Choć nie jest to tytuł AAA, to czuję, że będzie o niej głośno. W końcu kto nie chciałby mieć własnej plantacji marihuany, nawet w wirtualnym świecie?

Pomimo luźnej tematyki gra jest rozbudowaną symulacją. Musimy w niej dbać o wszystkie aspekty biznesowe i mądrze inwestować, tak żeby firma jednocześnie na siebie zarabiała. Po drodze bawimy się w ogrodnika i naukowca, krzyżując różne odmiany roślinek w celu uzyskania jak najlepszego produktu.

Premiera 11 kwietnia

Anno 1800
PC

Seria popularnych strategii ekonomicznych powraca w czasach rewolucji przemysłowej. Tak jak w poprzednich odsłonach cyklu zaczniemy jako władca niewielkiej osady, którą w ciągu najbliższych wielu lat mamy poszerzyć do rozmiarów metropolii.

Tak jak w prawdziwym świecie musimy zadbać o wszelkie aspekty rozwoju miasta. Musimy dbać o wyżywienie mieszkańców, odpowiednie wpływy z podatków, planowanie infrastruktury, która ułatwi transport dóbr w obrębie miasta, a także o odpowiednie stosunki dyplomatyczne z sąsiadami.

Całość dopełnia ładna i szczegółowa grafika, która pozwala z bliska przyjrzeć się temu, co dzieje się w naszym mieście.

Premiera 16 kwietnia

World War Z
PC, PS4, XONE

Gra inspirowana filmem o tym samym tytule to pozycja obowiązkowa dla każdego fana zombie, ale i inni gracze znajdą tutaj coś dla siebie.

World War Z powstała z myślą o 4-osobowej kooperacji. W grze musimy… przetrwać. Lądujemy wraz ze swoim zespołem w środku miasta (m.in. Moskwa i Nowy Jork) i pacyfikujemy nie tyle hordy, co wręcz legiony wygłodniałych, żywych trupów. Zrobimy to za pomocą pokaźnego arsenału różnego rodzaju broni. Ciekawostką jest wykorzystanie umiejętności zombie do budowania drabinek z własnego ciała. Nieumarli wchodzą na siebie, tworząc wieżę z ciał, dzięki czemu są w stanie dostać się do wyższych kondygnacji budynków. Trzeba też pamiętać, że nie są to zombie z Dying Light i poruszają się o wiele bardziej… żywo.

Premiera 16 kwietnia

God’s Trigger
PC, PS4, XONE

Pierwsza (i nie ostatnia) polska gra w zestawieniu. Inspirowana Hotline Miami i The Hong Kong Massacre strzelanka 2,5D została utrzymana w lekko komiksowej oprawie graficznej. To jednak nie przeszkadza w tym, aby nasze ekrany dosłownie spłynęły krwią ustrzelonych przeciwników.

W tym przypadku jednak fabuła nie zabierze nas w środek mafijnych porachunków. W grze wcielamy się w postać anioła Harrego lub demona (demonicę?) Judy i wraz z nimi zmierzymy się z Jeźdźcami Apokalipsy. Po drodze będziemy dziesiątkować zastępy ich podwładnych, co zrobimy za pomocą broni białej, palnej oraz nadnaturalnych zdolności naszych bohaterów.

Premiera 18 kwietnia

Mortal Kombat 11
PC, PS4, XONE, Switch

Spokojnie, nie zapomniałem o najgorętszym tytule kwietnia. Twórcy nowej części Mortal Kombat na tyle umiejętnie podsycają atmosferę przed premierą, że słyszeli już o niej chyba wszyscy i już zdążyli okrzyknąć ją najlepszą bijatyką w historii.

Nowa odsłona serii zaoferuje rozbudowany i długi (ba, dłuższy niż w niejednym Call of Duty) tryb gry dla pojedynczego gracza, rozbudowany tryb wieloosobowy oraz oczywiście potężną dawkę Fatality.

W grze znajdziemy wiele znanych postaci, ale również i zupełnie nowych bohaterów. Co ważne, każdego z nich będziemy mogli dostosować do własnych preferencji. Całość została okraszona efektowną oprawą graficzną.

Premiera 23 kwietnia

Imperator: Rome
PC

Kwiecień ma też coś dla miłośników dużych strategii. Dużych, bo naszym zadaniem będzie pokierowanie losami całego imperium i zarządzanie wszystkimi jego aspektami od czasów starożytnych Aten. Gra jest strategią turową, więc spodziewajcie się wiosennego wschodu słońca po zakończeniu jeszcze jednej tury.

W grze zadbamy o ekonomię państwa, jego rozwój, badania nad nowymi technologiami, rolnictwo, uzbrojenie oraz dyplomację. To od nas zależy ustrój naszego państwa oraz to, w jaki sposób potraktujemy inne nacje, gęsto rozsiane po mapie gry. Każda z nich będzie miała indywidualne cechy, definiujące ich poczynania.

Premiera 25 kwietnia

Day’s Gone
PS4

Posiadacze PS4 z utęsknieniem wypatrujący kolejnej odsłony Uncharted dostaną kolejną, epicką grę przygodową. W grze wcielimy się w członka gangu motocyklowego, który nie do końca wie co zrobić ze swoim życie po stracie ukochanej w wyniku panującej pandemii wirusa. W trakcie rozgrywki czeka na nas wiele wyborów, od których będzie zależał kształt całej historii.

Gra jest typowym sanboxem, a rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Głównym zadaniem jest przetrwanie, a walkę o nie stoczymy zarówno z ludźmi, jak i zombie-podobnymi ofiarami wirusa. Podobnie jak w Red Dead Redemption, tutaj również mamy swojego rumaka, choć stalowego. Motocykl będzie naszym wiernym towarzyszem rozgrywki i trzeba będzie o niego dbać nie niż o żywego rumaka.

Premiera 26 kwietnia

Fade to Silence
PC, PS4, XONE

Ciekawie zapowiadająca się gra, w której naszym zadaniem będzie przetrwanie w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez wieczną zimę. Czeka nas budowanie schronienia, zawieranie sojuszy i gromadzenie zapasów. Nie zabraknie też elementów walki. Do tego wykorzystamy zarówno broń białą, jak i dystansową. Decyzje podjęte w trakcie rozgrywki mają mieć odbicie w dalszych częściach historii.

Zaletą gry będzie system pogodowy. Zmieniająca się aura będzie wpływać na temperaturę, zamiecie śnieżne, widoczność, a także ślady pozostawiana przez zwierzęta i przeciwników.

Premiera 30 kwietnia

UBOAT
PC, Switch

Symulator okrętu podwodnego autorska polskiego studia Deep Water Studio. Wcielimy się w nim w kapitana niemieckiego Uboota, na pokładzie którego będziemy wykonywać zlecane nam misje. Będą one oparte o autentyczne wydarzenia historyczne. Cała gra będzie bardzo nietypowym sandboxem.

W grze nie tylko będziemy wystrzeliwać torpedy, ale zadbamy o naszą załogę. Każdy jej członek jest osobną jednostką, która ma unikalny wygląd, cechy, potrzeby i zachowanie. Będziemy im przydzielać zadania oraz dbać o morale, ale również pilnować dyscypliny.

Premiera 30 kwietnia (wczesny dostęp)

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię