Strona głównaPoradnikiHardwarePolecane zestawy komputerowe od 1500 do 8000 zł - luty 2020

Polecane zestawy komputerowe od 1500 do 8000 zł – luty 2020

Wstęp

Styczeń już za nami. Wypoczęliśmy po świątecznym zgiełku, a większość postanowień noworocznych prawdopodobnie wylądowało już w koszu. Dlatego to świetna okazja, aby kupić komputer. Tym bardziej, że niektóre podzespoły zaczęły drożeć.

Nic się nie zmieniło w naszym  podejściu do budowania zestawów komputerowych. Nadal najważniejszym kryterium jest dla nas wydajność w grach. Z tego powodu niektóre decyzje mogą się wydawać kontrowersyjne, ale czasami wolimy postawić mocniejszą kartę  graficzną nad mocniejszym procesorem. Widać to między innymi w zestawach do 6 tys. złotych, gdzie proponujemy układy Core i5 oraz Ryzen 5, ale w połączeniu z GeForcem RTX 2080. Jeśli jest taka możliwość, to myślimy też o ewentualnej rozbudowie w przyszłości.

W każdym z komputerów w miarę możliwości staramy się oferować też dyski SSD, przynajmniej w wersji SATA. Dzisiaj napędy HDD to już przeżytek i wkrótce odejdą prawdopodobnie do lamusa. W zestawach nie znajdziecie za to coolerów do CPU, bo w większości wypadków wystarczą stockowe. Jeśli takiego nie ma w zestawie, to wtedy pojawia się na liście. Nie proponujemy też obudów, bo te najlepiej wybrać sobie samemu. Za to zarówno coolery, jak i obudowy proponujemy na końcu.

Czasami przekraczamy zakładaną kwotę, ale to dlatego, że nie chcemy oferować czegoś słabego. Wychodzimy z założenia, że lepiej dołożyć te 100 zł, aby móc cieszyć się lepszym komputerem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię