Strona głównaEsportKolejne imprezy odwołane przez koronawirus

Kolejne imprezy odwołane przez koronawirus

Taipei Game Show było pierwszą z imprez gamingowych odwołanych z powodu panującej w Chinach epidemii koronawirusa. Kolejny organizatorzy odwołują wydarzenia esportowe w obawie o zdrowie i życie odwiedzających.

Koronawirus jak dotąd oficjalnie pochłonął 360 ofiar śmiertelnych przy ponad 17 tysiącach zarażonych w Chinach. Jednak jego wpływ na społeczeństwo, a także gospodarkę jest o wiele większy. Z powodu panującej epidemii wiele firm zakazało wyjazdów w delegacje na teren Chin. Podobnie jest z imprezami gamingowymi oraz wydarzeniami esportowymi.

Zobacz: Plague Inc. – twórcy przestrzegają graczy, aby nie czerpali wiedzy na temat koronawirusa z…

Niedawno pisaliśmy o odwołaniu przez organizatorów Taipei Game Show ze względu na wirusa. Teraz lista odwołanych imprez wydłużyła się. Wszystkie turnieje Overwatch League, które były zaplanowane na luty i marzec zostały odwołane. Nowa data i miejsce spotkania nie zostały jeszcze ustalone. Dla bezpieczeństwa część zespołów z tamtego regionu przeniosła swoich zawodników do Korei Południowej.

Riot Games wraz z zarządem League of Legends Pro League również podjęło decyzję o przełożeniu części rozgrywek odbywających się na terenie Chin. Konkretnie chodzi o drugą serię meczów, które zaplanowane były na piątego lutego. Nowa data nie została jeszcze ustalona.

Wcześniej wspomniane Taipei Games Show 2020 prawdopodobnie nie odbędzie się wcale. Wstępnie impreza została przeniesiona na połowę roku, czyli w okolice E3. Tylko czy ktoś będzie zainteresowany wtedy Taipei? Podczas targów mieliśmy zobaczyć materiały z cyberpunk 2077, The Last of Us 2 oraz Final Fantasy VII.

Skutki epidemii odczują nie tylko imprezy i wydarzenia, ale również firmy, a co za tym idzie gracze. Na terenie Chin zlokalizowanych jest wiele fabryk sprzętu, takich jak Apple, Xiaomi, Lenovo, Huawei, Nintendo. Większość producentów zapowiedziała już opóźnienia w produkcji niektórych modeli urządzeń. Prezes Nintendo w swoim raporcie potwierdził, że produkcja konsoli nie będzie tak wydajna jak dotychczas.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że liczba zachorowań nie będzie się zwiększała i wkrótce uda się przygotować odpowiednią szczepionkę. Tymczasem dla bezpieczeństwa lepiej zostać w swojej piwnicy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię