Strona głównaWiadomościOprogramowaniePolicja złapała handlarza płytami DVD z nielegalnym softem

Policja złapała handlarza płytami DVD z nielegalnym softem

Dobra wsiadajcie do wehikułu czasu i zapnijcie pasy. Policjanci z Krakowa zatrzymali mężczyznę handlującego na jednym z bazarów płytami DVD z nielegalnym oprogramowaniem.  Akcja miała miejsce w lutym 2021 roku.

Do dzisiaj żyłem w przekonaniu, że bazarowe piractwo i sprzedawanie płyt z grami i muzyką skończyły się jakieś 20 lat temu gdy na dobre do użytku weszły programy P2P. Okazuje się jednak, że w każdej profesji zachowa się ten jeden ostatni, który nie daje zapomnieć. Jak donosi krakowska Policja funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 7 lutego aresztowali 39-latka handlującego nielegalnym oprogramowaniem.

Zobacz: Splatoon 3 zadebiutuje na Nintendo Switch w 2022 roku

300 DVDPrzy mężczyźnie znaleziono 300 sztuk płyt DVD z oprogramowaniem, 26 dysków twardych oraz 5 przerobionych konsol do gier, na których znajdowały się programy i gry bez licencji. Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, i przesłuchany.

300 DVD

Pirat odpowie a uzyskanie programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej, w celu uzyskania korzyści majątkowej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Straty producentów oprogramowania oszacowana na co najmniej milion złotych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię