Strona głównaWiadomościPierwszy testy Ryzena 1950X. Jak Threadripper wypada w grach?

Pierwszy testy Ryzena 1950X. Jak Threadripper wypada w grach?

Na kanale Linus Tech Tip pojawiły się pierwsze wyniki procesora AMD Ryzen Threadripper 1950X. Układ trafił do komputera Alienware Area-51. Jak wypadł w grach w porównaniu do platform X299, Z270 i X370?

Zanim przejdziemy do rzeczywistych wyników, należy uściślić kilka kwestii. Póki co redaktorów serwisów technologicznych na całym świecie obowiązuje NDA na publikację wyników testów procesora X1950. Oznacza to, że nie mogą ich upubliczniać przed wyznaczonym przez AMD terminem. Wyjątkiem od tej reguły jest test komputera Alienware Area-51, opublikowany na kanale Linus Tech Tips. Co ważne, zestaw wyposażony był w jednostkę przedprodukcyjną, pamięci RAM DDR4-2666 oraz mało wydajny układ chłodzenia z radiatorem 120 mm. Nie znamy też ustaleń między Alienware, AMD i twórcami kanały na YouTubie, ale skoro mogli opublikować wyniki przed innymi, to najprawdopodobniej Czerwoni postawili twarde warunki. Firmie na pewno zależało, aby testy pokazywały nowy układ w jak najlepszym świetle. Ale, jak już wspominałem, nie znamy warunków umowy, więc nie wiemy, jak jest w rzeczywistości.

Procesor AMD Ryzen Threadripper 1950X został przetestowany w konfiguracji z 32 GB pamięci RAM DDR4-2666, dyskiem SSD SanDisk A400 256 GB NVMe oraz kartą graficzną GeForce GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition. Częstotliwość taktowania pozostała na domyślnym poziomie, czyli 3,4 GHz w trybie bazowym i 4,0 GHz w trybie Boost. W takiej konfiguracji układ uzyskał średnio 68 klatek na sekundę w Rise of the Tomb Rider przy wykorzystaniu DirectX 11 oraz 63 klatki w teście DirectX 12. Nie są to wyniki złe, ale nieznacznie ustępują konstrukcjom konkurencyjnym z procesorami Intela.

Jednocześnie AMD Ryzen Threadripper 1950X spisywał się dużo lepiej w zastosowaniach profesjonalnych, np. programach Cinebench oraz Blender, w których deklasował jednostki Intela. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu procesor Czerwonych może pochwalić się aż 16 rdzeniami i 32 wątkami, które nie są wykorzystywane w grach, ale pokazują swoją moc w innego typu testach. Przy takich wynikach można dojść do wniosku, zgodnie z oczekiwaniami, że Threadrippery nie będą zbyt opłacalnym zakupem dla graczy.

Źródło: Linus Tech Tips

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię