Strona głównaEsportPolska Liga Esportowa ma nowych partnerów. Największe światowe marki wkraczają do polskiego...

Polska Liga Esportowa ma nowych partnerów. Największe światowe marki wkraczają do polskiego e-sportu

Gracze zyskali nowy obszar rozrywki, który będzie mieć mocne zaplecze technologiczne. Polską Ligę Esportową wspierać mają Asus, LG, Sprite, Twitch oraz Play P24.

Rozgrywki sieciowe nabierają coraz większego znaczenia w świecie rozrywki i biznesu. Niedawno pisałem o tym, że w Polsce ruszy profesjonalna liga e-sportowa zrzeszająca najlepszych graczy w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Zawodnicy będą walczyć nie tylko o tytuł mistrza, ale również o pieniądze. W puli nagród znajdzie się całkiem okrągła suma 240 tys złotych.

Począwszy od fazy kwalifikacyjnej turniej będzie prowadzony w systemie BO2, a więc mecze zostaną przeprowadzone na maksymalnie trzech mapach i aby wygrać wystarczy zaliczyć 2 udane rundy. Długość fazy kwalifikacyjnej jest w niewielkim stopniu uzależniona od ilości zgłoszonych zespołów, ale nie potrwa dłużej niż do połowy kwietnia, bowiem wtedy wystartuje właściwa część turnieju, w którym weźmie udział 5 zaproszonych teamów oraz 3 zwycięskie drużyny z potyczek kwalifikacyjnych.

Kolejną dobrą informacją jest zaangażowanie się w Polską Ligę Esportową wielkich biznesowych marek, w tym sieć komórkowa Play 24P, Asus, LG, Sprite i Twitch. Za transmisję meczy fazy grupowej i finałów w całości ma odpowiadać Play, a od strony technologicznej będą go wspierać wyżej wymienione podmioty. Jednak czym byłby mecz CS-a lub LoL-a bez mistrzowskiego komentarza? Nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać, gdyż już od pierwszych starć władzę nad mikrofonem przejmą Dis oraz Nervarien, którzy mają już spore doświadczenie w zawodzie speakera.

Źródło: esportnow.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię