Strona głównaWiadomościOprogramowanieInstagram coraz bliżej ukrycia liczby polubień. Platforma zaczyna testy w USA

Instagram coraz bliżej ukrycia liczby polubień. Platforma zaczyna testy w USA

Przez ostatnich kilka miesięcy Instagram na całym świecie prowadził testy ukrycia liczby polubień pod wpisami. Jednak testy te omijały do tej pory Stany Zjednoczone. Zmiana ta w końcu dociera do Ameryki, chociaż nie cały kraj będzie nią objęty od razu.

W fazie testów użytkownicy nadal będą widzieć liczbę lajków pod swoimi wpisami, ale będzie ona ukryta dla innych. Nie będzie więc można się pochwalić przed znajomymi, że zdjęcie z wakacji zebrało 100 serduszek. Autorzy platformy chcą w ten sposób sprawdzić jak zmieni się podejście użytkowników do Instagrama po takiej zmianie. 

“Chcemy by Wasi znajomi skupili się na zdjęciach i wpisach, które udostępniacie, a nie na liczbie lajków, jaką dostały.”

Tam, gdzie trwają testy, pod wpisami użytkowników widać tylko jednego, wybranego użytkownika, który polubił wpis oraz dopisek “i inni…”.

Zobacz: Instagram pozwoli Ci przeżyć wakacje na których nigdy nie byłeś

Nadal jednak użytkownicy mogą się skupiać na liczbie użytkowników, która obserwuje ich profil. Ciągle będzie to spory wyznacznik popularności. Może jednak w końcu będzie to początek drogi Instagrama w we właściwym kierunku, czyli g.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię