Strona głównaWiadomościOprogramowaniePopularna strona z oprogramowaniem padła ofiarą oszustów

Popularna strona z oprogramowaniem padła ofiarą oszustów

W Sieci nie brakuje serwisów, które pozwalają w łatwy i szybki sposób legalnie pobrać najbardziej popularne aplikacje użytkowe. Jeden z takich serwisów padł ofiarą ludzi, którzy podszywając się pod niego usiłują wyłudzać od internautów pieniądze.

Chodzi tutaj o bardzo popularny serwis dobreprogramy.pl, na którym znaleźć można mnóstwo przydatnych narzędzi. Oszuści, którzy obrali sobie ten serwis na cel, posługują się łudząco podobną nazwą dobreProgramy.pro, domeną dobre-programy.xyz i fake’owymi instalatorami. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze przygotowali się do ataku, tworząc także trudną do odróżnienia od oryginału stronę, na której znajdziemy nawet kompletne opisy oferowanego softu.

Zobacz także: Scammerzy wykorzystują markę Razera. Producent sprzętu ostrzega przed fałszywymi mailami

Oszustwo polega jednak na tym, że – w przeciwieństwie do oryginału podróbka nie oferuje programów za darmo – wręcz przeciwnie, aby ściągnąć coś na swój komputer, należy podać kod otrzymany poprzez wysłanie SMS-a “premium”, kosztującego w tym przypadku ponad 30 złotych. Co ciekawe, nie wszystkie programy na podszywającej się stronie wymagają tego typu hasła, a oprócz “zabezpieczenia kodem” nie ma w nich nic podejrzanego – nie zawierają wirusów ani żadnego innego niebezpiecznego oprogramowania tego typu.

Zobacz także: Granie w sieci stało się pożywką dla cyberprzestępców. Jak bronić się przed atakami hakerów typu DDoS?

Tak więc przestrzegamy przed wysyłaniem jakichkolwiek podejrzanych SMS-ów i mamy nadzieję, że strona oszustów jak najszybciej zniknie z Internetu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię