Strona głównaEsportCounter-StrikeFaZe Clan ma dość porażek. Odsunięcie karrigana lekiem na słabe wyniki AKTUALIZACJA:...

FaZe Clan ma dość porażek. Odsunięcie karrigana lekiem na słabe wyniki AKTUALIZACJA: Duńczyk trafi do Cloud9?

Kiedy powoływano dywizję CS:GO FaZe Clan, wielu mówiło o jak o drużynie super-gwiazd, zbudowanej na podobieństwo Realu Madryt. I wydawało się, że z początku taki plan na drużynę sprawdzi się – niestety, życie szybko zweryfikowało marzenia kibiców.

Marzenia o super-teamie rozkwitły na nowo szczególnie w momencie, gdy w połowie 2017 roku kioShiMę zastąpił olofmeister, a w miejsce allu pojawił się Guardian. I rzeczywiście, w tym okresie działalności drużyny pojawiło się na ich koncie kilka ważnych trofeów – wygrana w ESL One New York, wygrana ELEAGUE Premier i triumf w 4 sezonie ECS. Początek 2018 również był dla FaZe Clan niezły – zajęli oni 2. miejsce podczas Majora w Bostonie i 2. miejsce na IEM Katowice, gdzie pojawili się w koszulkach z logiem Legii Warszawa, z którą łączy FaZe Clan postać jednego z udziałowców Dariusza Mioduskiego.

Katowicki IEM był jednak jednym z ostatnich dużych turniejów, gdzie FaZe pokazał się z korzystnej strony. Kolejne miesiące – a końcówka roku w szczególności – to już coraz większy schyłek formy i utrata dystansu do Astralis, którzy notują jedną wygraną za drugą. Gwoździem do trumny aktualnego składu FaZe jest bardzo słaby występ podczas BLAST Pro Series Lisbon, w którym nie zanotowali oni ani jednej wygranej.

Pierwszą “ofiarą” słabych wyników stał się Finn „karrigan” Andersen, który oficjalnie potwierdził “uziemienie” na ławce rezerwowych oraz, że jest “dostępny” gdyby jakaś organizacja zechciała go wykupić. Nie wiadomo natomiast na chwilę obecną kto zastąpi Duńczyka w FaZe – organizacja musi się jednak spieszyć, bo 1 stycznia mija termin zgłoszenia składu do IEM Katowice 2019.

Kogo widzielibyście w FaZe zamiast karrigana?

AKTUALIZACJA: Niedawno na wspomnianym koncie zawodnika na Twitterze pojawiła się intrygująca wiadomość:

Czyżby oznaczało to jego przejście do Cloud9? Niektórzy sugerują wręcz wymianę między obiema organizacjami, w której za karrigana FaZe miałoby otrzymać flushę. Jak tylko pojawi się potwierdzenie tej informacji, od razu damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię