Strona głównaEsportPopularny producent akcesoriów dla graczy wspiera Formułę 1 w esporcie

Popularny producent akcesoriów dla graczy wspiera Formułę 1 w esporcie

Fanatec to popularny producent akcesoriów dla graczy lubujących się szczególnie w symulatorach wyścigowych. Na tyle popularny, że ich kierownice są uwzględnione wśród kompatybilnych z The Crew 2. W ich portfolio znajdują się kierownice, pedały jak również kompletne zestawy – włącznie z fotelami wyścigowymi.

Dlaczego wspominamy o tej marce? Otóż, została ona kolejną – po DHL, który bardzo ostro wchodzi w esport, sponsorując między innymi trwający turniej ESL One Colognefirmą, która partneruje F1 w esporcie.

Fanatec ma dostarczyć symulatory nie tylko dla kierowców uczestniczących w esportowych zmaganiach w sezonie 2018, ale także dla kibiców, którzy w trakcie poszczególnych turniejów będą odwiedzać fan-zone’y.

Skąd decyzja o takiej współpracy? Dla Adama Crothersa z F1 to dość oczywiste – powiedział on, że jeśli jest jakiś sport, w którym symulatory najpełniej oddają prawdziwe zmagania, jest nim właśnie Formuła 1. Aby zarówno fanom esportu jak i zawodnikom dostarczyć wrażeń na odpowiednim poziomie, potrzebny jest właściwy partner – i stąd postawienie na Fanatec.

Swojego zachwytu obecnością Formuły 1 w esporcie i współpracą obu firm nie kryje także Thomas Jackermeier, CEO Fanateca – firma jest zachwycona, że najbardziej prestiżowa seria wyścigowa pochyla się nad esportem. A nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki, by w wirtualnej Formule 1 jak najwięcej sukcesów odnosili polscy zawodnicy.

Źródło: Esportsinsider

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię