Strona głównaWiadomościPowerColor pokazuje, jak mogą wyglądać nowe karty graficzne AMD

PowerColor pokazuje, jak mogą wyglądać nowe karty graficzne AMD

Nie od dzisiaj wiadomo, że nowe karty graficzne AMD Radeon z serii RX 500 najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane przed wyczekiwanymi modelami Vega. Teraz firma PowerColor pokazała, jak może prezentować się model RX 580 w wersji Red Devil.

Karty graficzne AMD Radeon z serii RX 500 nie będą niczym nowym. Można wręcz powiedzieć, że to tzw. odgrzewane kotlety. No bo jak inaczej nazwać modele, które pod względem specyfikacji praktycznie nie będą różnić się od serii RX 400, poza kilkoma usprawnieniami?! Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób może zdecydować się na zakup kart, chociażby z powodu konkurencyjnych cen. Teraz jeden z producentów – PowerColor – pokazał, jak nowe karty mogą się prezentować w high-endowej wersji Red Devil.

Red Devil to seria kart graficznych PowerColor, do której należą modele z wyższej półki. W praktyce oznacza to mocne i wydajne systemy chłodzenia oraz podniesione taktowania zegarów w porównaniu z wersjami referencyjnymi. Nie inaczej jest w tym przypadku. Chociaż nie znamy zegarów karty graficznej, to po samych zdjęciach można stwierdzić, że system chłodzenia będzie wydajny. Na fotografiach widać przede wszystkim dwa potężne wentylatory. Po rozmiarach można też zakładać, że karta będzie zajmowała aż trzy sloty w obudowie komputera. Co ciekawe, grafik nie pokusił się o dodanie portów zasilania PCIe, ale te oczywiście pojawią się w finalnym urządzeniu.

Taktowania karty nie są znane, tak samo, jak cena i data premiery. PowerColor zapowiada jedynie, że karta pojawi się już wkrótce, co sugeruje szybką premierę nowej serii. O RX 580 wiemy na ten moment tylko tyle, że będzie to usprawniona wersja Radeona RX 480. Oznacza to ten sam układ graficzny Polaris 10 z 8 GB pamięci VRAM na 256-bitowej szynie, której przepustowość ma osiągać 256 GB/s. AMD obiecuje około 6,17 TFLOP wydajności. Zmiany względem poprzedniej generacji będą dotyczyć przede wszystkim częstotliwości taktowania, ale model Red Devil i tak nie będzie miał referencyjnych ustawień.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię