Strona głównaWiadomościValve przyznaje, że Steam ma problem z tzw. "fałszywymi grami"

Valve przyznaje, że Steam ma problem z tzw. „fałszywymi grami”

Każdego roku na Steamie pojawiają się tysiące nowych gier. Niestety, wiele z nich nie trzyma odpowiedniej jakości. Valve oficjalnie przyznało, że jest to spory problem. Dlatego powstał nowy program, który ma uchronić użytkowników przed „fałszywymi” grami.

Słaba jakość wielu nowych gier to spory problem dla Steama. Dotychczasowy program Greenlight nie sprawdził się w swojej roli i dlatego firma postanowiła wprowadzić spore zmiany. Pierwsze zostały zapowiedziane już kilka tygodni temu. Okazuje się, że Gabe Newell i spółka nie zamierzają na tym poprzestać. Wkrótce zadebiutować ma nowy program o nazwie „Steam Explorers”, dzięki któremu uwadze graczy nie będą umykać mniej znane, ale ciekawe produkcje.

O „Steam Explorers” jako pierwsi poinformowali dwaj YouTuberzy – Jim Sterling oraz John „TotalBiscuit” Bain, którzy mieli okazję odwiedzić główną siedzibę Valve i porozmawiać o nadchodzących zmianach. Nowy program pozwoli wybranym użytkownikom na przeglądanie mniej znanych produkcji, pojawiających się na platformie cyfrowej dystrybucji. Każdy z nich będzie mógł oznaczać gry, które wydają się ciekawe. Im więcej dany tytuł zbierze takich oznaczeń, tym bardziej będzie widoczny na Steamie i tym samym – potencjalnie – trafi do większego grona odbiorców. Co ważne, do programu będzie mógł zgłosić się każdy użytkownik, chociaż na razie nie są znane kryteria wyboru.

Według YouTuberów „poszukiwacze” mają się przede wszystkim skupiać na grach, które nie są popularne. Valve chce mieć pewność, że obiecujące produkcje nie przepadną w gąszczu słabych i niedopracowanych tytułów. Niestety, gry nie będą oferowane za darmo. Uczestnicy programu będą musieli sami je kupować, chociaż podobno szykowane są dodatki, które miałyby wynagrodzić trud „poszukiwaczy”, między innymi specjalne forum, odpowiednie odznaki, a być może także częściowe zwroty poniesionych kosztów.

Poza tym Valve planuje wprowadzić zmiany w programie kuratorów, którzy zyskają nowe możliwości między innymi tworzenia kolekcji gier. Dla przykładu, aktualnie kuratorzy nie mogą stworzyć listy najlepszych gier 2016 roku i umieścić jej na swojej stronie. Nowy mechanizm będzie pozwalał na takie rzeczy. Valve rozważa nawet nagradzanie finansowo kuratorów, którzy znacząco przyczynią się do zwiększonej sprzedaży danej gry, ale znowu nie są znane szczegóły.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię