Strona głównaWiadomościPowstaje nowa gra z uniwersum Portala

Powstaje nowa gra z uniwersum Portala

Już za niecałe dwa tygodnie premiera spinoffu serii gier o robocikach. Niestety, nie będzie miała za wiele wspólnego z oryginałem.

Trudno powiedzieć, czy Valve wróci jeszcze do tworzenia gier, a w tym oczekiwanej kontynuacji Half-Life oraz jego odłamów. Deweloper aktualnie zajęty jest liczeniem pieniędzy z okresowych wyprzedaży i póki żyje Steam, możemy zapomnieć o jakiejkolwiek produkcji PC. Jednak będzie okazja do ponownego zanurzenia się w uniwersum Portala.

Valve dało błogosławieństwo firmie ClockStone, która w swoim dorobku ma gry o tematyce konstruowania mostów. Za przyzwoleniem Gabe’a otrzymali silnik fizyczny i prawa do zbudowania kolejnego symulatora, dla odmiany w Portal-owych klimatach. Bridge Constructor Portal jest stylizowany na układ puzzlowy, gdzie zadaniem gracza będzie przeprowadzenie pojazdów przez 60 różnych poziomów.

Dziury w podłodze pokonamy przy pomocy elementów konstrukcyjnych, portali i wszędobylskiej siły fizyki. Portal-owy charakter uwzględni nie tylko warstwę graficzną, ale również i dźwiękową. W tle nie raz usłyszymy prześmiewczą GLaDOS, która po przeanalizowaniu trudności misji da nam znać, że realizowane cele są niewykonalne.

Nie takiego Portala oczekiwaliśmy, ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Komu tęskno do logicznej gry TPP, ten powinien szykować się na premierę zaplanowaną na 20 grudnia.           

Źródło: techspot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię