Strona główna Wiadomości Powstaje nowy program telewizyjny o polskich grach

Powstaje nowy program telewizyjny o polskich grach

- Reklama -

Wygląda na to, że telewizor, który przez ostatnie lata służył mi głównie, jako łapacz kurzu oraz wyświetlacz do grania na konsoli może wrócić do łask. Wszystko za sprawą najnowszej produkcji Canal+ Discovery zatytułowanej Twórcy Światów.

Będzie to kolejny powód zaraz po polsatowskim kanale dla graczy, powód, aby od czasu do czasu pooglądać pudło w salonie. Rynek gier komputerowych to prawdziwy biznes, również nasze polskie podwórko nie odstaje w tym temacie od reszty świata. Autorzy programu Twórcy światów przyjrzeli się z bliska polskiej branży gier komputerowych, aby poznać ją od podszewki. Teraz wynikami chcą podzielić się z telewidzami. W programie prezentowane będą sylwetki polskich twórców, oraz wiele historii związanych z rozwojem polskiego game devu.

Premiera pierwszego odcinka już dzisiaj, 16 października o godzinie 21:40 na Canal + Discovery. W programie wystąpią? Marcin Blacha, scenarzysta i projektant wszystkich części Wiedźmina, Tomasz Bagiński – mistrz animacji komputerowej oraz Jacek Rozenek – głos Geralta :). W kolejnych odcinkach pojawią się także weterani polskiej sceny komputerowej, od których wszystko się zaczęło.

Twórcy programu spróbują znaleźć odpowiedź, na czym polega fenomen polskich gier komputerowych oraz czym różnią się od tych tworzonych zagranicą. Twórcy światów to także próba spojrzenia w przyszłość gier komputerowych oraz znalezienia ich miejsca w popkulturze.

Premierowe odcinki „Twórców światów” w każdy wtorek o godzinie 21:40 na Canal+ Discovery. Nie zapomnijcie nastawić nagrywania na dekoderach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE