Strona głównaKonsolePowstanie serial Legend of Zelda? Trwają rozmowy

Powstanie serial Legend of Zelda? Trwają rozmowy

Twórca serialu Castelvania prowadzi rozmowy z Netflixem. Tym razem Adi Shankar chce stworzyć serial na podstawie bardzo popularnej serii gier – The Legend of Zelda. 

Adi Shankar już wcześniej tweetował, że jest w trakcie rozmów z legendarną japońską firmą gamingową. Pertraktacje miały dotyczyć przeniesienia znanej serii gier komputerowych na mały ekran. Teraz już wiemy, że najprawdopodobniej chodziło o Nintendo i uwielbiane przez graczy Legend of Zelda. Shankar, który ma na swoim koncie już serial Castelvania, ponownie chciałby opublikować swoje dzieło na Netflixie.

Zobacz także: Pierwsze zdjęcia Henry’ego Cavilla w charakteryzacji Geralta

Czy jest na to szansa? Tego na ten moment nie wiemy. Wiemy natomiast, że gry z serii Legend of Zelda są wielkim hitem od 1986 roku, kiedy została wydana pierwsza część. Najnowsza odsłona, która pojawiła się na Nintendo Switch i Nintendo Wii, została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów. W serwisie Metacritic średnia ocen z recenzji wynosi aż 97 punktów. Tymczasem gracze oceniają produkcję średnio na 8,5 punktów. Rzadko która gra może pochwalić się aż tak dobrymi wynikami.  

Nintendo póki co odmówiło komentarza na ten temat. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Netflix tworzy już serial na podstawie Wiedźmina i przymierza się również do Diablo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię