Strona główna Wiadomości Akcesoria Pożar Huawei ugaszony – Donald Trump cofnął embargo

Pożar Huawei ugaszony – Donald Trump cofnął embargo

Kilka tygodni temu rynkiem telekomunikacyjnym wstrząsnęła informacja o wprowadzeniu przez USA embargo na sprzęt Huawei. Oznaczało to brak możliwości korzystania ze sklepu Google, aktualizowania aplikacji oraz samego systemu. Na szczęście był to tylko chwilowy pożar, który został już ugaszony.

Podczas szczytu G20 jaki miał miejsce w Osace, prezydent USA Donald Trup rozmawiał z Xi Jinpingiem, przywódcą Chin. Po spotkaniu Trump poinformował o przywróceniu dalszej współpracy amerykańskich firm z Huawei. Możecie przestać szukać nowych telefonów.

Zobacz: Google zawiesza współpracę z Huawei. Firma na czarnej liście USA

Zgodziłem się, że pozwolę, aby (firmy) w dalszym ciągu sprzedawały te produkty. Firmy z USA nie były do końca zadowolone z zakazu sprzedaży chińskiemu koncernowi.

Tym samym pożar został ugaszony. Wszystko zaczęło się kilka tygodniu temu gdy Trump dodał Huawei na czarną listę, co poskutkowało zerwaniem współpracy amerykańskich firm z Chińskim gigantem. To z kolei spowodowało, że przyszłość smartfonów produkowanych przez Huawei mieniła się w czarnych barwach. Podobnie jak przyszłość sieci 5G na terenie Europy i USA.

Zobacz: Huawei w ciągu trzech lat stanie się liderem polskiego rynku laptopów

Teraz Trump odwołał swoją decyzję i amerykańskie firmy mogą odnowić współpracę z Huawei. Pozostaje pytanie na jak długo?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE