Strona głównaKonsolePlayStation 5 będzie nastawione na hardcorowych graczy. To oznacza więcej exclusive’ów

PlayStation 5 będzie nastawione na hardcorowych graczy. To oznacza więcej exclusive’ów

Co jakiś czas docierają do nas kolejne informacje na temat nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Sony również w przypadku konsoli nextgen nie ma zamiaru popuszczać a śmiało można powiedzieć, że idzie o krok dalej.

Jak donosi Wall Street Journal, Sony w kolejnej generacji konsol postawi na hardcorowych graczy oraz zwiększenie liczby tytułów AAA dostępnych tylko na ich platformę. Sony zamierza podpisać umowy z największymi wydawcami i producentami, dzięki którym będzie otrzymywać zawartość tworzoną specjalnie dla konsoli.

Zobacz: CD Projekt RED: Patrzymy na PS5 i Xbox Scarlett. Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?

Oznacza to, że Sony dalej będzie konsekwentnie działać zgodnie ze swoją filozofią i już od dnia premiery nowej konsoli zapewni nam dostęp do ekskluzywnych gier niedostępnych na innych platformach. I jest to słuszna droga, to właśnie hardcorowi gracze napędzili sprzedaż PS4, której sprzedaż niedługo powinna przekroczyć sto milionów egzemplarzy.

Zobacz: PlayStation 5 – poznaliśmy wyniki wydajności nowej konsoli

Najwięcej zyskają na tym fani konsol Sony, mniej zadowoleni mogą być producenci gier niezależnych, których produkcje na PS5 będą taktowane jako zapchajdziury, a nie pełnoprawne produkty. W skrócie oznacza to, że chcą ograć jak największą liczbę tytułów wskazane będzie posiadanie PS5 (kompatybilność wsteczna), Switch oraz PC, na którym ogramy tytuły zarówno z PC jak i Xbox.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię