Strona głównaEsportPoznaliśmy datę kolejnego IEM Katowice!

Poznaliśmy datę kolejnego IEM Katowice!

Po raz kolejny finały Intel Extreme Masters zostaną rozegrane w katowickim Spodku. Dzisiaj organizatorzy oficjalnie podali datę wydarzenia oraz gry, w których będą rozgrywane turnieje.

Organizatorom spodobał się zeszłoroczny pomysł, aby wydarzenie podzielić na dwa weekendy, ponieważ w 2018 roku będzie identycznie. Najpierw w dniach 24-25 lutego rozegrany zostanie Major w Dota 2, który zastąpi League of Legends. Przy okazji będzie to turniej eliminacyjny do najważniejszych zawodów w roku, czyli The International 2018, ponieważ do zdobycia będzie aż 1500 punktów rankingowych. Następnie w dniach 2-4 marca będziemy mogli śledzić mecze w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft 2.

W puli nagród IEM Katowice 2018 znajdzie się w sumie 6,3 mln złotych. Z tego 2 mln złotych przewidziano dla graczy CS:GO, 900 tys. dla StarCraft 2 oraz 3,4 mln dla zawodników Dota 2. Będzie to największa pula nagród w historii katowickiego turnieju. W zeszłym roku wydarzenie zostało odwiedzone przez ponad 170 tys. osób. Wstęp po raz kolejny będzie darmowy, ale do sprzedaży trafią bilety wcześniejszego wstępu.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię