Strona głównaWiadomościPoznaliśmy mobilne wersje kart graficznych Nvidia RTX w tym RTX 2060 Ti

Poznaliśmy mobilne wersje kart graficznych Nvidia RTX w tym RTX 2060 Ti

Logicznym następstwem zaprezentowania kart graficznych Nvidia GeForce RTX z serii 20 jest wprowadzenie ich mobilnych wersji. To ma nastąpić już wkrótce. Właśnie wyciekła dokładna lista kart i jest na niej pewne zaskoczenie.

Najnowsze przecieki sugerują, że karty w wersji mobilnej zostaną zaprezentowane w okolicach CES 2019 lub na samej imprezie w Las Vegas. Oznacza to premierę na początku przyszłego roku. W pierwszej kolejności producenci laptopów będą mieli do wyboru następujące modele:

  • Nvidia RTX 2050 Mobility
  • Nvidia RTX 2050 Ti Mobility
  • Nvidia RTX 2060 Mobility
  • Nvidia RTX 2060 Ti Mobility
  • Nvidia RTX 2070 Max-Q Mobility
  • Nvidia RTX 2070 Mobility

Dużym zaskoczeniem jest obecność na liście układu oznaczonego jako RTX 2060 Ti. Czy to oznacza, że podobna karta zostanie zaprezentowana także w wersji desktopowej? Jest na to spora szansa i miałoby to sens. Poprzednia generacja wprowadzała spore zamieszanie w przypadku modeli oznaczonych jako GTX 1060. Początkowo w sprzedaży były wersje z 3 i 6 GB pamięci RAM, które znacząco się od siebie różniły. Z czasem pojawił się też wariant 5 GB. Wprowadzenie modelu 2060 Ti pozwoliłoby uporządkować cały ten bałagan.

Co prawda na liście nie ma modeli Nvidia RTX 2080. Nie oznacza to jednak, że nie trafią one do sprzedaży. Po prostu stanie się to nieco później. Dostępna ma być standardowa wersja mobilna karty, jak i wariant Max-Q. Co ciekawe, Nvidia przygotowała nawet standard jeśli chodzi o grubość laptopów. Każda karta zmieści się do komputera o nieco innych wymiarach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię