Strona głównaWiadomościHardwarePremiera NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jednak przeniesiona na połowę maja

Premiera NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jednak przeniesiona na połowę maja

Niedawno pisaliśmy, o tym, że NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, ma mieć swój debiut w kwietniu. Okazuje się, że wewnętrzne problemy w NVIDII spowodowały przeniesienie premiery na maj.

Cóż takiego wydarzyło się w NVIDII, że premiera nowego GeForce RTX 3080 Ti, została po raz kolejny przełożona. Nie wiemy, ale to jedna z najbardziej przekładanych premier NVIDII, ponieważ data wydania tej karty graficznej ulegała zmianie już pięciokrotnie.

Podobnie też, zmieniała się specyfikacja tej karty. Najpierw model ten miał być wyposażony w 20 GB VRAM, aktualnie wiemy o 12 GB VRAM, liczba rdzeni CUDA też ulegała zmianie, by na tę chwilę pozostać na poziomie 10240 jednostek CUDA.

Co więcej, w kwietniu ma odbyć się konferencja GTC 2021, na której swoje wystąpienie, jak co roku ma CEO NVIDII Jensen Huang. Może to jest powodem przesunięcia modelu RTX 3080 Ti na maj, ponieważ do tej pory NVIDIA nie zapowiadała konsumenckich produktów na tej konferencji, tylko modele dla profesjonalistów pokroju NVIDIA Quadro.

Sama premiera modelu RTX 3080 Ti w maju wydaje nam się prawdopodobna, tylko co się stanie z premierą drugiej karty, która też miała mieć swoją premierę w maju, mówimy o RTX 3070 Ti, jeśli jego premiera też ma się odbyć w maju. To może się okazać, że lepszym wyjściem dla NVIDII będzie przesunięcie tej premiery na czerwiec.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię