Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareSamsung opracował moduły pamięci DDR5 o pojemności 512 GB

Samsung opracował moduły pamięci DDR5 o pojemności 512 GB

Samsung jako pierwsza firma na świecie opracowała moduły pamięci DDR5 o olbrzymiej pojemności 512 GB, które dodatkowo są dwukrotnie szybsze od modułów DDR4

Procesory i płyty główne wspierające moduły DDR5 swój debiut mają mieć pod koniec tego roku, więc giganci rynku modułów pamięci szykują się na olbrzymią sprzedaż nowych modułów.

Firma Samsung jako pierwsza zaprezentowała moduły DDR5 o pojemności 512 GB i bardzo mocno podkreśla, że żadna inna firma nie dysponuje odpowiednim procesem produkcyjnym, który pozwoliłby im na produkcję tak pojemnych modułów pamięci.

Samsung skorzystał z procesu technologicznego High-K Metal Gate (HKMG), który spowodował obniżenie poboru mocy kompletnego modułu o 13%, dodatkowo dzięki zastosowaniu drugiego procesu technologicznego Through Silicon Via (TSV), który pozwolił na układanie tranzystorów w 8 warstwach, udało się zmieścić tak oszałamiająca ilość pamięci w pojedynczym module RAM.

Na początku pamięci o takiej pojemności, będą skierowane do centrów danych i farm sztucznej inteligencji, ponieważ tam zapotrzebowanie na szybką pamięć jest największa. Jak podaje Samsung ich moduły RAM DDR5 są dwukrotnie szybsze od klasycznych modeli DDR4 i ich szybkość wynosi 7,200 Mbps.

Aktualnie Samsung wysłał swoje moduły DDR5 do poszczególnych producentów sprzętu obliczeniowego, by wyrobić certyfikację dla swoich pamięci. Następnie moduły te zostaną wdrążone do sprzedaży.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię