Według najnowszych plotek w sierpniu tego roku Nvidia oficjalnie zaprezentuje pierwsze karty graficzne z serii RTX 3000. Dzięki temu partnerzy będą w stanie we wrześniu, na targach Computex 2020, pokazać wersje niereferencyjne.

Nie od dzisiaj wiemy, że w tym roku Nvidia zamierza wprowadzić na rynek nową serię dedykowanych kart graficznych GeForce RTX 3000. Wciąż nie wiemy, kiedy oficjalnie nastąpi prezentacja, ale najnowsze plotki sugerują, że Zieloni szykują się na sierpień. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to na targach Computex 2020 we wrześniu zobaczylibyśmy modele niereferencyjne od partnerów Nvidii. Oczywiście o ile same targi w ogóle by się odbyły.

O samej architekturze Ampere nie wiemy wiele. Na pewno możemy spodziewać się wzrostu wydajności w porównaniu z Turing i to zarówno w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, jak i w Ray Tracingu. Niektóre pogłoski mówią nawet o 40-procentowym wzroście mocy obliczeniowej w przypadku flagowej konstrukcji, czyli GeForce RTX 3080 Ti. Ma to być osiągalnie dzięki zastosowaniu aż 5376 jednostek CUDA oraz 12 GB pamięci VRAM na 384-bitowej szynie.

Jednak zanim zobaczymy modele dedykowane graczom w pierwszej kolejności na rynku zadebiutują wersje dla profesjonalistów, czyli Tesla oraz Quadro.

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię