Strona główna Wiadomości Hardware Prezes Nvidii nie obawia się, że usługi strumieniowania gier zabiją rynek PC

Prezes Nvidii nie obawia się, że usługi strumieniowania gier zabiją rynek PC

Według prezesa Nvidii Jena-Hsuna Huanga usługi streamingu gier nie będą stanowiły zamiennika fizycznego komputera. Usługi transmisji strumieniowej mogą zyskiwać na popularności wraz ze wzrostem wydajności przetwarzania danych w chmurze, jednak granie w ten sposób nie będzie tak dobre jak na prawdziwym sprzęcie w domu.

Co warto zaznaczyć Nvidia oferuje również usługę grania w chmurze. GeForce Now wykorzystuje wiele procesorów graficznych Nvidia do dostarczania klientom ponad 400 tytułów bezpośrednio na ich urządzenia. Inne popularne usługi tego typu także wykorzystują procesory graficzne dostarczane przez zielonych. W związku z tym niezależnie od ostatecznego wyboru technologii i tak wygrywa Nvidia. Wyjątek mogą stanowić usługi Microsoftu, który wykorzystuje sprzęt AMD.

Zobacz: Według Microsoftu to chmura jest przyszłością gamingu.

Podczas spotkania prasowego podczas CES 2019 Huag powiedział:

Jeśli twoje pytanie brzmi: kiedy transmisja strumieniowa będzie tak dobra jak komputer? Odpowiadam: nigdy nie będzie. Powodem jest istnienie jednego problemu, którego nigdy nie pokonamy, jest to prędkość światła. Kiedy grasz w gry esportowe, potrzebujesz reakcji gry w kilka milisekund a nie kilkaset milisekund. To podstawowy problem, a są to prawa fizyki.

Firmy stawiające swoje pierwsze kroki w streamingu gier mogą nie zgadzać się z Huangiem. Prezes Blade, Emmanuel Freund, powiedział w zeszłym roku, że prawdziwe ograniczenia, które powodują opóźnienia podczas grania związane są z fizyką ostatniej mili, czyli jakością połączeń pomiędzy dostawcą Internetu a komputerem.

Jak sądzicie granie w chmurze i usługi subskrypcji wyprą obecny model grania? Dajcie znać w komentarzach.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE