Strona głównaWiadomościHardwareAdministracja prezydenta USA prowadzi śledztwo w sprawie braków PS5 i chipów kart...

Administracja prezydenta USA prowadzi śledztwo w sprawie braków PS5 i chipów kart graficznych

Niedobory komponentów do produkcji PS5 i nowych kart graficznych martwią przede wszystkim graczy. Teraz także zainteresowały prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, chce się przyjrzeć przerwom w dostawach komponentów w trakcie pandemii. Dostawy mają być obserwowane przez 100 dni, a analizie mają zostać poddane nie tylko łańcuchy dostarczania półprzewodników, ale także wielkopojemnościowych baterii, rzadkich minerałów oraz leków. Efektem ma być zwiększona produkcja na terenie USA oraz uproszczenie eksportu.

AMD

 

Biden postawił sprawę jasno – to nie będzie szybki sposób na poprawę sytuacji, ale powinien wykluczyć problemy w przyszłości. Braki w dostawach półprzewodników spowodowały poważne problemy w branży gier i skarżyło się na nie wiele prominentnych postaci, jak na przykład CEO PlayStation, Jim Ryan.

Zobacz: Znamy prawdopodobną datę premiery AMD Radeon RX 6700 XT

Powiedział on, że braki w dostawach były jedną z głównych przyczyn sytuacji z dostępnością PS5. Cierpi na tym nie tylko branża gier, ale też producenci telefonów czy nawet samochodów. Obawy wyraziła także CEO AMD, Lisa Su.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię