Strona głównaWiadomościHardwareProcesor AMD Ryzen 9 6900H "Rembrandt" na swoim wyposażeniu ma mieć rdzenie...

Procesor AMD Ryzen 9 6900H „Rembrandt” na swoim wyposażeniu ma mieć rdzenie Zen3+ i układ graficzny RDNA2

Plotki odnośnie do procesorów mobilnych AMD Ryzen 9 6900H „Rembrandt” coraz śmielej zaczynają się pojawiać w internecie. Najnowsza z nich sugeruje, że nowe procesory mobilne otrzymają odświeżone rdzenie Zen3+.

Oczywiście nowe odświeżone rdzenie to niejedyna nowość powiązana z tymi procesorami. Drugą wiadomością, która jest tak samo ważna, jest to, że najnowsze procesory AMD Ryzen 9 6900H „Rembrandt” otrzymają układ graficzny wykorzystujący architekturę RDNA2. Rdzeń graficzny składać się ma z 12 jednostek CU, czyli 768 procesorów strumieniowych. Co ciekawe, wersja desktopowa tego procesora, ma mieć identyczny układ graficzny. Dodatkowo nowe procesory AMD, mają zostać wyprodukowane w nowym procesie litograficznym 6 nm. Tak przynajmniej możemy wyczytać z mapy drogowej AMD, która była zaprezentowana przy okazji premiery procesorów Cezanne.

Z tego samego harmonogramu możemy jeszcze się dowiedzieć, że procesor ten otrzyma wsparcie dla pamięci RAM DDR5, oraz będzie obsługiwał interfejs PCIe 4.0. Oczywiście im bliżej będzie premiery tych procesorów, liczba przecieków będzie rosła.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię