Strona głównaWiadomościHardwareProcesor Intel Core i9-11900 odnaleziony w CPU-Z

Procesor Intel Core i9-11900 odnaleziony w CPU-Z

Procesor Intel Core i9-11900 ES (Engineering Sample) został odnaleziony w bazie wyników CPU-Z. Jest to model oznaczony skrótem ES, czyli mamy do czynienia z wersją testową tego procesora.

Bliższa inspekcja danych technologicznych tylko potwierdza, wczesną wersję tego procesora. Intel Core i9-11900 do swojej dyspozycji, będzie miał osiem rdzeni i szesnaście wątków. Odnaleziony procesor dysponował taką konfiguracją, ale jego częstotliwość pracy rdzenia była zaskakująco niska. Zegar bazowy wynosił zaledwie 1,8 GHz, częstotliwość turbo dla wszystkich rdzeni to zaledwie 3,8 GHz, a maksymalna wartość turbo dla pojedynczego rdzenia to 4,4 GHz. Są to bardzo niskie wartości, jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzisiejsze procesory Core i9-10900K osiągają 5,2 GHz. Oczywiście nie ma co od razu skreślać nowy procesor Intela, ponieważ nie wiemy, czy w tym teście działały wszystkie techniki Turbo, które Intel stosuje w swoich procesorach, osobiście zakładałbym, że jest to wczesny sampel inżynieryjny, w którym zaawansowane funkcje turbo są wyłączone.

Ciekawszą informacją jest to, że procesor ten został uruchomiony na płycie głównej MSI Z490I, która to jest płytą główną Mini-ITX, która oficjalnie miała wspierać tylko procesory 10 generacji Intela. Jak podaje źródło aktualnie BIOS tej płyty głównej nie wspiera wewnętrznego układu graficznego Intel Xe Graphics.Wyniki, jakie osiągnął testowany procesor w CPU-Z są nie najwyższe, ale tak jak pisaliśmy wcześniej mamy tu do czynienia z samplem testowym. Procesor osiągnął 582 pkt w teście dla pojedynczego rdzenia, jest to wynik prawie identyczny ze swoim poprzednikiem Core i9-10900K, a wynik w teście dla wszystkich rdzeni to 5262 pkt, czyli jest minimalnie słabszy od Intel Core i7-10700, który jak najnowszy model dysponuje tylko 8 rdzeniami i 16 wątkami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię