Strona głównaWiadomościProcesory z rodziny Ryzen królują w konkursie European Hardware Awards 2017

Procesory z rodziny Ryzen królują w konkursie European Hardware Awards 2017

AMD Ryzen zgarnia nagrody w kategorii najlepsza technologia, procesor i produkt roku. Nvidia także wróci do domu z wyróżnieniem dla najlepszego procesora graficznego GP102.

Przyszedł dzień, moment, miejsce, w którym przeprowadzono walkę na głosy mającą wyłonić najlepszy sprzęt komputerowy. W Tajpej w Hotelu W ogłoszono zwycięzców European Hardware Awards 2017. Obyło się bez większych niespodzianek i na czele listy znalazł się „Czerwony” rzemieślnik z linią produktów Ryzen.

Do głosowania zaproszono weń przedstawicieli 100 redakcji z całej Europy, którzy na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń wskazali swoich faworytów. Było niemal pewne, że AMD wyjedzie z kilkoma nagrodami i tak też się stało. Procesor Ryzen 5 1600X został ciepło przyjęty zarówno przez ostatecznych klientów, jak i recenzentów największych redakcji IT. Sześciordzeniowiec o 12 wątkach rozłożył na łopatki konkurencyjne modele Intela oferując porównywalną wydajność za dwukrotnie mniejszą cenę. AMD z pewnością od teraz będzie doklejało informację „Najlepszy procesor 2017” na pudełka niniejszego modelu.

Właściwe laury zebrała również cała seria procesorów Ryzen oraz napędzająca ją architektura Zen. AMD otrzymała nagrody za najlepszą nową technologię i produkt roku 2017. Intel może się przegrzewać z zazdrości. Warte wspomnienia jest również uhonorowanie Nvidii za stworzenie najwydajniejszego procesora graficznego GP102, który kartom GTX 1080 i 1080 Ti pozwala wzbić się na wyżyny osiągów.

Źródło: wccftech.com eha.digital

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię