Strona głównaWiadomościRouter WiFi Asus Blue Cave. Technologia sieciowa w szykownej stylizacji

Router WiFi Asus Blue Cave. Technologia sieciowa w szykownej stylizacji

Router WiFi Blue Cave to nie żaden „pączek z dziurką”, aczkolwiek osłodzi życie osobom korzystających z sieci domowej.

Skończyły się czasy, gdy sprzęt sieciowy służył jedynie do celów użytkowych. Prędkość przesyłania sygnału oraz liczba portów jest już w większości przypadków unormowana dla wszystkich markowych urządzeń, toteż uwagę skupia się nie tylko na technologii, ale również na cechach wizualnych. Standardowy wygląd routerów potraktowano w końcu jako element umniejszający im.

Dotychczas zakup urządzenia oznaczał szybki montaż i ukrycie go z pola widzenia użytkowników. Dawnemu trendowi postanowił przeciwstawić się Asus z routerem WiFi Cave Blue, którego prezentacja nastąpiła w trakcie targów Computex 2017. Jego niecodzienna obudowa nie dość, że wygląda oryginalnie, to nadto przyciąga wzrok swojego właściciela i zmusza go do zajrzenia przez wydrążony otwór. Gdyby wypuścić na wybieg sprzęt komputerowy, gros wizjerów z aparatów mrużyło by migawkę właśnie dla Cave Blue.

Prócz postępowego wdzianka producent zadbał o stronę techniczną. Wewnątrz dziurawego kwadraciku zainstalowano moduł sieciowy AC2600 dual-band WiFi, umożliwiający przesyłanie sygnału w paśmie 2,4 GHz oraz 5 GHz. Za bezkonfliktową obsługę podłączonych do sieci urządzeń odpowiada zaś płyta główna wypuszczona z garażu Intela.

Jak donosi Ausu, Blue Cave poradzi sobie ze streamowaniem obrazu o jakości 4K bez jakichkolwiek opóźnień w transmisji. Bez zmartwień o zewnętrzne zagrożenia będziemy mogli surfować po internecie. Zadba o to system zabezpieczeń AIProtection, który obejmie wszystkie telefony, tablety, laptopy i typowe PC-ty podłączone do sieci.

Cave Blue poradzi sobie także z obsługą IFTTT, tym samym pozwoli stworzyć w domu lub w miejscu pracy cyfrowe centrum zarządzania życiem. Dla wygody udoskonalono także kontrolę sieci poprzez zastosowanie smartfonów. Nie trzeba będzie podejść do komputera, aby sprawdzić stan sieci, ustawić limity transferów bądź udostępnić łącze nowym urządzeniom. Wystarczy telefon z wymaganą wersją systemu Android lub Windows by w pełni administrować prywatną siecią.

Komfort ma jednak swoją ceną. Asus jest skłonny odstąpić swoje dziecko za $180. Z zakupem trzeba będzie się jednak wstrzymać, gdyż nie ustalono jeszcze dla Cave Blue daty premiery.

Źródło: engadget.com asus.com nl.hardware.info

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię