Strona głównaWiadomościProducent pamięci ujawnił datę premiery GeForce’ów GTX 11xx

Producent pamięci ujawnił datę premiery GeForce’ów GTX 11xx

Już wiadomo, że nowe karty Nvidia GeForce będą oznaczone jako GTX 11xx, a nie GTX 20xx. Teraz, za sprawą firmy SK Hynix, która produkuje pamięci GDDR6, poznaliśmy datę premiery kolejnej generacji zielonych GPU.

Kolejna generacja kart graficznych Nvidia będzie oparta na dwóch architekturach – Turing oraz Ampere. Pierwsza będzie dedykowana rozwiązaniom profesjonalnym, w tym obliczeniom związanym ze sztuczną inteligencją. Natomiast Ampere to modele stworzone z myślą o graczach. To właśnie tutaj zobaczymy najprawdopodobniej GTX-y 1180, 1170, 1160 itd.

Wygląda na to, że na nowe karty graficzne przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Według firmy SK Hynix, która ma dostarczać Nvidii pamięci GDDR6, debiut planowany jest dopiero w okolicach lipca tego roku. Wynika to z tego, że produkcja kości ruszy dopiero w czerwcu i Zieloni będą potrzebowali nieco czasu, aby przygotować pełne zestawy GPU i VRAM.

Pamięci GDDR6 mają działać z napięciem wynoszącym 1,35 V i oferować dwa razy większą prędkość w porównaniu do GDDR5. Jednocześnie ich produkcja ma kosztować około 20 procent więcej, więc ceny samych kart również powinny być nieco wyższe. SK Hynix ma dostarczać moduły o pojemności 1 i 2 GB, więc można spodziewać się nawet 16 GB pamięci VRAM w przypadku najmocniejszych kart graficznych Nvidia.

Oby do lipca nieco ustabilizowała się sytuacja na rynku, bo inaczej ceny nowych GeForce’ow szybko wystrzelą w górę i mało kto będzie mógł sobie pozwolić na zakup kart.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię