Strona głównaGryAktualnościProgramista silnika Spider-Mana zdradza nietypowy sekret gry

Programista silnika Spider-Mana zdradza nietypowy sekret gry

Spider-Man to jedna z gier, które cieszą graczy nie tylko ciekawymi mechanikami, ale także poukrywanymi tu i ówdzie sekretami i smaczkami. Jeden z takich smaczków – dotychczas nieodkryty, albo tak nieoczywisty, że nikt nie zwrócił na niego uwagi – zdradził jeden z autorów gry.

Ponieważ akcja gry dzieje się w Nowym Jorku, łatwo się domyślić, że będzie to ogromne, bogate kulturowo i tętniące życiem miasto. Jednymi z jego mieszkańców są przedstawiciele ortodoksyjnej społeczności żydowskiej, których można spotkać w wielu miejscach, jak dyskutują, załatwiają interesy i inne, codzienne sprawy.

Zobacz: Spider-Man: Historia Insomniac Games z PS4 trafi na karty komiksu Marvela

Elan Ruskin, programista odpowiedzialny za silnik gry, zdradził na Twitterze, że mieszkańców tych możemy spotkać codziennie… oprócz sobót.

Soboty są bowiem w tej religii dniami świętymi, szabatami, w które to Żydzi nie robią praktycznie nic, nawet nie wychodzą z domów. To właśnie dlatego w każdą sobotę (czasu rzeczywistego) znikają z miasta w grze. Jeśli chcecie przekonać się na własne oczy czy tak rzeczywiście się dzieje, wystarczy, że zmienicie ustawienia daty swojej konsoli. To właśnie o nią opiera się skrypt odpowiedzialny za takie, a nie inne zachowanie gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię