Advertisement
Strona głównaKonsoleProject xCloud połączy się z Xbox Game Pass i pojawi na Windows...

Project xCloud połączy się z Xbox Game Pass i pojawi na Windows PC

Microsoft konsekwentnie realizuje swój pomysł udostępnienia graczom swojej usługi streamingu gier i grania w chmurze. W dodatku planuje połączyć go z Xbox Game Pass i włączyć w cały proces także graczy PeCetowych.

Już w przyszłym roku subskrybenci usługi Xbox Game Pass będą mogli zagrać w gry ze swojej biblioteki na telefonach i tabletach, a to za pośrednictwem Project xCloud – usługi streamingowej, testowanej właśnie przez Microsoft. Póki co usługa dostępna jest jako “preview” na telefonach z Androidem, a w planach jest wersja dla iOS. 

Zobacz: Za 10 dolarów możesz zagrać w God of War na komputerze

Niestety, usługa póki co dostępna jest tylko w kilku wybranych krajach. Jednak w 2020 ma być rozszerzona także o kraje “Europy Wschodniej” – takie hasło padło przynajmniej na konferencji Microsoftu. Firma ogłosiła także, że w 2020 usługa zawita na Windows PC. Jednak już teraz, jeśli porównamy Project xCloud do Google Stadia, Microsoft wypada o wiele lepiej od konkurencji. Gier jest zdecydowanie więcej, a usługa Microsoftu nie wymaga osobnego kupowania gier dla niej. W połączeniu z Xbox Game Pass może być tylko lepiej.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię