Strona głównaKonsolePrzeciek: Nadchodzi następca PS Vita?

Przeciek: Nadchodzi następca PS Vita?

Wygląda na to, że Sony chce wrócić na rynek przenośnych konsol i przełamać monopol Nintendo. Niedawno zgłoszony patent może wskazywać na to, że doczekamy się następcy PS Vita i PSP.

Konsola PSP pojawiła się mniej więcej w tym samym czasie, co Nintendo DS i była jej bezpośrednim konkurentem. Następnie Sony przedstawiło światu PS Vita, jednak nie było to coś, czego chcieli gracze i konsola nie sprzedawała się tak jak oczekiwało tego Sony. Przez to firma odpuściła sobie na jakiś czas tworzenie nowych konsol przenośnych.

Zobacz także: Fani Nintendo robią piękny prezent 8-letniemu chłopcu w potrzebie

Teraz wyszło na jaw, że Sony zgłosiło patent na „elektroniczną grę z cartridhe’ami”. Dokumentacja została złożona przez koreański oddział firmy, a nie amerykański.  Takie posunięcie wydaje się logiczne ze względu na to, że największym rynkiem zbytu dla PS Vita stanowi Azja.

Poniżej fragment dokumentacji technicznej:

Konsola wygląda jak połączenie tabletu z padem do PlayStation. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że zgłoszenie patentu nie jest równoznaczne z rozpoczęciem produkcji urządzenia, zabezpiecza tylko interesy firmy. Nie mniej bardzo ciekawa byłaby możliwość zagrania w God of War czy Spider-Mana podczas podróży pociągiem czy samolotem. Obecnie do wyboru mamy konsole Nintendo lub dziwne podróbki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię