Strona główna Wiadomości Przejęcie Bethesdy przez Microsoft zatwierdzone przez Komisję Europejską

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft zatwierdzone przez Komisję Europejską

- Reklama -

Komisja Europejska dała zielone światło do realizacji transakcji kupna ZeniMax przez Microsoft. Firma musiała prosić KE o zgodę ze względu na skalę przejęcia i wykluczenie pobudek monopolistycznych.

ZeniMax, do którego należy Bethesda zostało sprzedane za 7,5 miliarda dolarów. Microsoft już na początku lutego wystąpił do KE o zgodę na transakcję. Na stronie Komisji możemy znaleźć informację, że pozytywna decyzja została podjęta 5 marca, czyli po pierwotnym terminie wyznaczonym przez organ zarządzający. Decyzja o zatwierdzeniu umowy nie zawiera również żadnych dodatkowych warunków.

To sprawia, że Microsoft jest o krok bliżej do sfinalizowania umowy i przejęcia kontroli nad ZeniMax i Bethesdą. Chociaż firma potwierdziła, że istniejące umowy na wyłączność dla PlayStation takie jak Deathloop i Ghostwire: Tokyo, będą honorowane, nie jest jasne, czy przyszłe gry będą nadal wieloplatformowe.

Zobacz: Xbox Game Pass: z usługi zniknie Wiedźmin 3 i kilka innych gier

Szef Xbox Phil Spencer wcześniej zasugerował, że kolejne gry studia mogą być wydawane tylko na PC i Xbox. Ma to być sposób na odrobienie kosztów transakcji. Z kolei Todd Howard, szef Bethesdy przyznał, że trudno byłoby sobie wyobrazić, że The Elder Scrolls 6 nie wychodzi na PS i innych platformach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE