Strona głównaWiadomościPrzejęcie Bethesdy przez Microsoft zatwierdzone przez Komisję Europejską

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft zatwierdzone przez Komisję Europejską

Komisja Europejska dała zielone światło do realizacji transakcji kupna ZeniMax przez Microsoft. Firma musiała prosić KE o zgodę ze względu na skalę przejęcia i wykluczenie pobudek monopolistycznych.

ZeniMax, do którego należy Bethesda zostało sprzedane za 7,5 miliarda dolarów. Microsoft już na początku lutego wystąpił do KE o zgodę na transakcję. Na stronie Komisji możemy znaleźć informację, że pozytywna decyzja została podjęta 5 marca, czyli po pierwotnym terminie wyznaczonym przez organ zarządzający. Decyzja o zatwierdzeniu umowy nie zawiera również żadnych dodatkowych warunków.

To sprawia, że Microsoft jest o krok bliżej do sfinalizowania umowy i przejęcia kontroli nad ZeniMax i Bethesdą. Chociaż firma potwierdziła, że istniejące umowy na wyłączność dla PlayStation takie jak Deathloop i Ghostwire: Tokyo, będą honorowane, nie jest jasne, czy przyszłe gry będą nadal wieloplatformowe.

Zobacz: Xbox Game Pass: z usługi zniknie Wiedźmin 3 i kilka innych gier

Szef Xbox Phil Spencer wcześniej zasugerował, że kolejne gry studia mogą być wydawane tylko na PC i Xbox. Ma to być sposób na odrobienie kosztów transakcji. Z kolei Todd Howard, szef Bethesdy przyznał, że trudno byłoby sobie wyobrazić, że The Elder Scrolls 6 nie wychodzi na PS i innych platformach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię