Strona głównaKonsoleSony ma problemy z produkcją PS5

Sony ma problemy z produkcją PS5

Wygląda na to, że po PS5 będzie trzeba się nieco spieszyć. Sony właśnie obniżyło liczbę konsol, która zostanie wyprodukowana po premierze.

Fani Sony odliczają już godziny do jutrzejszego pokazu PS5. Hype wreszcie sięgnął sufitu, a sądząc po krążących po branży plotkach, twórcy planują tylko potęgować te emocje. Popyt potencjalnie więc rośnie z miesiąca na miesiąc. Podaż właśnie znacząco zmalał.

Zobacz: PlayStation 5 na nowej reklamie. Jest… wybitnie nijaka

Oryginalnie Sony planowało wyprodukować 5 milionów konsol do Marca 2021. Potem jednak przyszedł COVID-19, Nintendo Switche wyprzedano niemalże na całym świecie, a zainteresowanie gamingiem wzrosło. Plany Sony uległy więc zmianie i z 5 milionów przeszliśmy aż do 15.

Według najnowszego raportu Bloomberga, rywal Microsoftu trafił na problemy z chipami przy produkcji. W rezultacie potencjalna liczba konsol, która pojawi się na półkach sklepowych do początku przyszłego roku, spadła do 11 milionów sztuk.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię