Strona głównaWiadomościThe Banner Saga 3 zebrała na kickstarterze 400 tysięcy dolarów. Nowa część...

The Banner Saga 3 zebrała na kickstarterze 400 tysięcy dolarów. Nowa część zakończy niesamowitą historię drążycieli, varlów i ludzi

Stoic Studio odpowiedzialne za dwie części The Banner Saga postanowiło zebrać potrzebne środki na produkcję kolejnej gry przez kickstartera. Na koniec akcji „grosz do grosza a będzie kokosza” na koncie niezależnego dewelopera pojawiła się okrągła sumka 416 tysięcy dolarów.

Prośbę o zapomogę zamieszczono na kickstarterze 24 stycznia i wisiała tam przez 42 dni. Do stworzenia ostatniej części wieńczącej trylogię, studio potrzebowało 200 tysięcy dolarów. Pieniądze z początku spływały powoli, ale po kilku dniach wieść o planach stworzenia kontynuacji The Banner Saga rozeszła się po najciemniejszych kątach internetu i wywołała wielkie zainteresowanie. Kwota, którą przelali użytkownicy przerosła najśmielsze oczekiwania. Przeszło 8086 osób wsparło ambitny projekt zostawiając 416 986 „amerykandzkich” dolarów.

Wobec zaistniałej sytuacji Studio Stoic obiecało jak najszybciej wyprodukować 3 część, wzbogacając ją przy tym o dodatkowe materiały. Do gry zostanie zaimplementowana grywalna rasa Dredge, tryb gry Survival, postać Ubina, którego będziemy mogli umieścić na mapie bitewnej, a także tryb gry Eternal Arena, pozwalający graczom stworzyć walki w oparciu o własne upodobania.

Na The Banner Saga 3 będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Póki co znajduje się w fazie przedprodukcji i organizacji pracy zespołu. Gra najszybciej zadebiutuje w 4 kwartale 2018 roku, ale nie przywiązujmy się zbytnio do tej daty. Jak to mawiał przedstawiciel studia, które pracowało nad Duke Dukem Forever – „It’s done when it’s done”.

Źródło: kickstarter.com, pixelperfectgaming.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię